Až do konce srpna mohou nízkopříjmové domácnosti podávat žádosti o kotlíkové dotace. Z 171,3 milionu korun je v Pardubickém kraji vyčerpáno jen 87 milionů korun, což je těsně nad polovinou.
Hlavním kritériem je, že žadatel pobírá starobní důchod nebo invalidní důchod 3. stupně, dávky hmotné nouze, nebo že průměrný čistý roční příjem na člena domácnosti v roce 2020 nebyl vyšší než 170 900 korun. Žadatelem o dotaci může být vlastník nebo spoluvlastník rodinného domu, bytové jednotky v bytovém domě, nebo trvale obývané stavby pro rodinnou rekreaci na území Pardubického kraje.
„Dotace je poskytována na výměnu kotle na pevná paliva nesplňujícího 3., 4. a 5. emisní třídu za nový ekologický zdroj. Je to jedinečná šance získat dotaci až 95% ze způsobilých výdajů. Limity jsou u plynového kondenzačního kotle 100 tisíc korun, u kotle na biomasu 130 tisíc korun a u tepleného čerpadla 180 tisíc korun,“ uvedl radní pro regionální rozvoj a evropské fondy Ladislav Valtr.
Žádosti o poskytnutí dotace jsou předkládány prostřednictvím webové aplikace dostupné na webu https://www.pardubickykraj.cz/kotlikove-dotace/115559/kotlikove-dotace-pro-nizkoprijmove-domacnosti-v-pardubickem-kraji s následným doručením vytištěné a podepsané žádosti vč. příloh na Krajský úřad Pardubického kraje. Každé žádosti systém přiřadí jedinečné registrační číslo, a to podle času elektronického podání. Žádosti je možné v uvedené aplikaci vyplňovat již ode dne vyhlášení dotačního programu. Poté mohou žadatelé vyplněné žádosti prostřednictvím aplikace elektronicky odeslat. Po odeslání bude nutné žádost vygenerovanou z aplikace vytisknout, podepsat včetně všech relevantních příloh a do 10 pracovních dnů od data elektronického podání doručit v listinné podobě osobně, poštou nebo prostřednictvím datové schránky na Krajský úřad Pardubického kraje.
Komentáře