Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Sportovní infrastruktura v obcích s podporou národních dotací

| autor: Bc. Nela Fassmannová, Fair Care s. r. o.0

Sportovní infrastruktura v obcích s podporou národních dotací

V minulém roce byla sportovní infrastruktura v obcích podporována v rámci národních dotací, o kterém menší a střední obce projevily velký zájem. Na základě toho byly i tomto roce vypsány nové dotační výzvy s celkovou alokací 1,6 miliardy korun, které mimo jiné podporují aktivní trávení času občanů a k tomuto účelu nezbytnou sportovní infrastrukturu. Tyto dotační výzvy jsou pro rok 2020 rozděleny dle počtu obyvatel v obcích.

Obce do 3 000 obyvatel včetně budou moci žádat o:

  • Obnovu sportovní infrastruktury škol: jedná se především o obnovu školních tělocvičen a školních hřišť (multifunkční a víceúčelová hřiště a sportoviště) sloužící zejména pro hodiny tělesné výchovy, min. z 80 % své časové kapacity

  • vybudování míst aktivního odpočinku: jedná se především o obnovu nebo vybudování veřejných hřišť, sportovišť a dětských hřišť

Obce od 3 001 do 10 000 včetně budou moci žádat pouze o obnovu sportovní infrastruktury škol ve stejném rozsahu jako obce do 3 000 obyvatel včetně, avšak s trochu menší mírou dotační podpory.

Podporovány z těchto dotačních titulů budou především komplexní projekty, ve kterých bude řešena celková obnova sportovní infrastruktury i za skutečnosti, že jsou aktivity podporovány i z jiných dotačních titulů (např. zateplení, výměna oken, otopná soustava apod.). Tyto náklady jsou v představených výzvách uznatelnými náklady projektu. Vybudování potřebného zázemí bude podporováno pouze jako doplňková aktivita, nelze na něj podávat žádost samostatně.

Oproti výzvám z minulého roku došlo v národních dotacích na podporu sportovní infrastruktury a aktivního trávení volného času k podstatným změnám. Zajímají Vás jako potenciálního žadatele tyto změny? Zjistili byste rádi, zda je Vaše obec způsobilým žadatelem pro vybudování sportovní infrastruktury ve výše uvedených dotačních výzvách? Kontaktujte nás a my Vám s touto dotační problematikou rádi poradíme a pomůžeme.

Autor: Bc. Nela Fassmannová, Fair Care s. r. o.

Foto: ilustrační/ foter.com

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM