Sportovní infrastruktura v obcích s podporou národních dotací

| autor: Bc. Nela Fassmannová, Fair Care s. r. o.0

Sportovní infrastruktura v obcích s podporou národních dotací

V minulém roce byla sportovní infrastruktura v obcích podporována v rámci národních dotací, o kterém menší a střední obce projevily velký zájem. Na základě toho byly i tomto roce vypsány nové dotační výzvy s celkovou alokací 1,6 miliardy korun, které mimo jiné podporují aktivní trávení času občanů a k tomuto účelu nezbytnou sportovní infrastrukturu. Tyto dotační výzvy jsou pro rok 2020 rozděleny dle počtu obyvatel v obcích.

Obce do 3 000 obyvatel včetně budou moci žádat o:

• Obnovu sportovní infrastruktury škol: jedná se především o obnovu školních tělocvičen a školních hřišť (multifunkční a víceúčelová hřiště a sportoviště) sloužící zejména pro hodiny tělesné výchovy, min. z 80 % své časové kapacity

• vybudování míst aktivního odpočinku: jedná se především o obnovu nebo vybudování veřejných hřišť, sportovišť a dětských hřišť

Obce od 3 001 do 10 000 včetně budou moci žádat pouze o obnovu sportovní infrastruktury škol ve stejném rozsahu jako obce do 3 000 obyvatel včetně, avšak s trochu menší mírou dotační podpory.

Podporovány z těchto dotačních titulů budou především komplexní projekty, ve kterých bude řešena celková obnova sportovní infrastruktury i za skutečnosti, že jsou aktivity podporovány i z jiných dotačních titulů (např. zateplení, výměna oken, otopná soustava apod.). Tyto náklady jsou v představených výzvách uznatelnými náklady projektu. Vybudování potřebného zázemí bude podporováno pouze jako doplňková aktivita, nelze na něj podávat žádost samostatně.

Oproti výzvám z minulého roku došlo v národních dotacích na podporu sportovní infrastruktury a aktivního trávení volného času k podstatným změnám. Zajímají Vás jako potenciálního žadatele tyto změny? Zjistili byste rádi, zda je Vaše obec způsobilým žadatelem pro vybudování sportovní infrastruktury ve výše uvedených dotačních výzvách? Kontaktujte nás a my Vám s touto dotační problematikou rádi poradíme a pomůžeme.

Autor: Bc. Nela Fassmannová, Fair Care s. r. o.

Foto: ilustrační/ foter.com