Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

SmVaK Ostrava po sedmé podpoří zaměstnance aktivní v neziskové sféře

| zdroj: SmVaK Ostrava0

voda2.jpg
zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay

V programu Plaveme v tom spolu! pro zaměstnance, kteří usilují o zvýšení kvality života ve svém regionu aktivitou v neziskovém sektoru, rozdělí vodaři opět 250 000 korun.

K více než 110 projektům neziskových organizací, v nichž působí zaměstnanci SmVaK Ostrava, podpořeným v minulých šesti letech, se přidají v roce 2022 další, které získají prostředky na užitečné, přínosné a zajímavé projekty. Vodárenská společnost potvrzuje, že si váží zaměstnanců, kteří se ve volném čase a obvykle bez nároku na odměnu věnují obecně prospěšným aktivitám. Uvědomuje si, že si tito lidé zaslouží podporu. Proto již po sedmé vyhlásila grantový program Plaveme v tom spolu!

„Podpora v minulosti směřovala do programů pro volnočasové a sportovní aktivity dětí a mládeže, do ochrany přírody a ekologie, ale také například do kultury a bezpečnostně-sociální oblasti pro hendikepované, nebo seniory. Pustili jsme se do tohoto programu před sedmi lety a neměli přesnou představu, jakým směrem se bude z hlediska zaměření ubírat. Musím říct, že si vážím toho, že díky naší podpoře, ale především aktivní volnočasové činnosti kolegů byla realizována řada projektů, které pomáhají zlepšovat kvalitu života, jsou v mnoha oblastech užitečné a také přinášejí radost. Lidé, kteří jim pomáhají na svět, o tom, jak prožít život aktivněji, smysluplněji nebo veseleji pouze neteoretizují, ale sami k tomu elánem, nasazením a aktivitou přispívají. Za to si zaslouží respekt,“ říká generální ředitel SmVaK Ostrava Anatol Pšenička.

Program lze podle Pšeničky shrnout do jednoduchého motta - Z malých kapek dobrých nápadů vzniká moře užitečných věcí. A to se každý rok znovu a znovu potvrzuje. „A to i přesto, že v uplynulých dvou letech možnost realizace řady projektů ovlivnila epidemiologická situace. Dalo se velmi obtížně plánovat, která akce může proběhnout, a za jakých podmínek je to vůbec možné. Často se muselo improvizovat, měnily se plány a přijímala dodatečná opatření, aby mohly být akce realizovány. Pevně věřím, že letošní rok bude díky pokračujícímu očkování v naší zemi v tomto ohledu předvídatelnější. Ačkoliv epidemiologická situace zůstává nadále křehká a obtížně se predikuje další vývoj především s ohledem na stále se objevující nové mutace a varianty koronaviru. V současnosti jde především o variantu omikron,“ říká Anatol Pšenička.

Zaměstnanci SmVaK Ostrava mohou podávat žádosti od 10. do 31. ledna. V polovině února bude po projednání doručených projektů oznámeno, které organizace podporu získají. Zaměstnanci v roce 2021 předložili 22 projektů s celkovými rozpočty v úhrnné výši 2 021 158 Kč. Požadovaná výše podpory činila 449 600 Kč. Komise doporučila podporu vybraných projektů v celkové výši 250 000 Kč.
Pomoc získaly například Klub bechtěreviků ČR, spolek ITY ze Starého Jičína na nákup technického vybavení respitního centra, spolek MIKASA pomáhající rodinám s dětmi s autismem nebo ADRA na nákup užitkového vozu. Podpořeny byly také aktivity dobrovolných hasičů v Bohumíně – Kopytově nebo Českém Těšíně – Mostech. Technické vybavení si díky programu mohli koupit také sportovní a záchranářští kynologové. Podpořeny byly také letní tábory, které se musely konat v důsledku pandemické situace za přísných hygienických podmínek, nebo sportovní kluby mládeže (fotbal, badminton, stolní tenis…).

Za dobu existence programu bylo mezi neziskové organizace rozděleno zhruba jeden a čtvrt milionu korun.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ