31. 5. 2019  |  Aktuality  |  Autor: Liberecký kraj

Slavnostní vyhlášení soutěže v třídění komunálního odpadu Zlatá popelnice se uskuteční na Ještědu

Vyhlášení výsledků soutěže měst a obcí Libereckého kraje v třídění komunálního odpadu „Zlatá popelnice“ 2018 se letos koná již počtrnácté. Obce a města získají ocenění i za zpětný odběr elektrozařízení.

Vyhlášení výsledků soutěže měst a obcí Libereckého kraje v třídění komunálního odpadu „Zlatá popelnice“ 2018 se letos koná již počtrnácté. Záštitu nad událostí převzal krajský radní Jiří Löffelmann. Obce a města získají ocenění i za zpětný odběr elektrozařízení. Soutěž vyhlašuje kromě Libereckého kraje i společnost AOS EKOKOM.

Vítězové obdrží ceny ve čtyřech kategoriích:

„Města do 3500 obyvatel“,

„Města nad 3501 obyvatel“,

„Obce do 500 obyvatel“

„Obce nad 501 obyvatel“.

Finanční ocenění od AOS EKO-KOM obdrží první tři z každé kategorie. Liberecký kraj věnuje každému z oceněných zbrusu nové poháry, které byly vytvořeny podle návrhu studentů Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenické Šenově. V abecedním řazení se jedná o následující města a obce:

Kategorie MĚSTA

Harrachov, Hodkovice na Mohelkou, Jablonec nad Jizerou, Jilemnice, Lomnice nad Popelkou, Lučany nad Nisou, Nový Bor, Rokytnice nad Jizerou, Semily, Turnov

Kategorie OBCE

Albrechtice v Jizerských horách, Bedřichov, Horní Branná, Jestřabí v Krkonoších, Josefův Důl, Karlovice, Kořenov, Paseky nad Jizerou, Roztoky u Semil, Skuhrov, Vítkovice

Program slavnostního vyhlášení vítězů soutěže:

9.30     Sraz u spodní stanice lanovky Ještědu