SFŽP: Setkání k dotačním výzvám, které položí základ pro komunitní energetiku, můžete dnes sledovat živě

| zdroj: SFŽP ČR0

zdroj: Ilustrační foto/ redakce archiv

Energetická soběstačnost a rozvoj komunitní energetiky v Česku budou hlavním tématem online setkání k novým výzvám z Modernizačního fondu. Řečníci srozumitelnou formou představí smysl a hlavní výhody komunitní energetiky pro obce a města a představí nové možnosti dotační podpory.

Za účasti ředitele Státního fondu životního prostředí ČR Petra Valdmana se v sídle Státního fondu životního prostředí ČR uskuteční 1. července diskuse k nově vyhlášeným výzvám z Modernizačního fondu, jejichž cílem je zajistit energetickou soběstačnost obcí, podpořit rozvoj energetických společenství a tím tak nastartovat komunitní energetiku v Česku. Dotace budou moci čerpat malé obce i větší města na individuální i sdružené projekty FV systémů, a to včetně souvisejícího energetického managementu. Příjem žádostí startuje 17. srpna. Mluvit se bude nejen o nových dotačních výzvách, ale i o přínosu energetických komunit pro zásobování obyvatelstva cenově dostupnou energií, využívání obnovitelných zdrojů energie, stabilitě přenosových soustav, energetické bezpečnosti a dalších aktuálních otázkách spjatých s energetikou 21. století.

Diskusi je možné sledovat živě v pátek 1. července 2022 od 10:00.

Více informací najdete zde.