Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Realizace energetického managementu na majetku kraje pokračuje i v roce 2020

| zdroj: Kraj Vysočina0

Realizace energetického managementu na majetku kraje pokračuje i v roce 2020
Akční plán obsahuje pro rok 2020 celkem 8 opatření, kde je kromě zpracování nezbytných analýz a pokračování v evidenci spotřeb energií počítáno i s realizací konkrétních kroků směřující k úsporám energií.

Jedná se například o identifikaci budov určených k zateplení jejich obvodového pláště nebo identifikaci budov vhodných k optimalizaci technického zařízení (rozvody, kotelny apod.). S financováním konkrétních opatřen je počítáno v krajském rozpočtu popř. se kraj pokusí tak jako v minulosti uspět se získáním dotací v řádu desítek milionů korun v rámci evropských fondů.

„Po loňském úspěšném získání certifikace ISO 50001 se jedná o další nezbytné kroky k jejímu udržení a naplňování. Letošní akční plán navazuje na činnosti realizované v loňském akčním plánu, jako byla energetická pasportizace budov, ustavení struktur energetického managementu či investování do energetických úspor na majetku kraje (například výstavba dětského pavilonu Nemocnice Nové Město na Moravě v pasivním energetickém standardu apod.), v rámci kterých došlo nejen k úsporám energie, ale v konečném důsledku  finančních prostředků z rozpočtu kraje,“ uvedl Martin Kukla, náměstek hejtmana pro oblast majetku a financí.

Foto: ilustrační/ Pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM