Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Realizace energetického managementu na majetku kraje pokračuje i v roce 2020

| zdroj: Kraj Vysočina0

Realizace energetického managementu na majetku kraje pokračuje i v roce 2020
zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay
Akční plán obsahuje pro rok 2020 celkem 8 opatření, kde je kromě zpracování nezbytných analýz a pokračování v evidenci spotřeb energií počítáno i s realizací konkrétních kroků směřující k úsporám energií.

Jedná se například o identifikaci budov určených k zateplení jejich obvodového pláště nebo identifikaci budov vhodných k optimalizaci technického zařízení (rozvody, kotelny apod.). S financováním konkrétních opatřen je počítáno v krajském rozpočtu popř. se kraj pokusí tak jako v minulosti uspět se získáním dotací v řádu desítek milionů korun v rámci evropských fondů.

„Po loňském úspěšném získání certifikace ISO 50001 se jedná o další nezbytné kroky k jejímu udržení a naplňování. Letošní akční plán navazuje na činnosti realizované v loňském akčním plánu, jako byla energetická pasportizace budov, ustavení struktur energetického managementu či investování do energetických úspor na majetku kraje (například výstavba dětského pavilonu Nemocnice Nové Město na Moravě v pasivním energetickém standardu apod.), v rámci kterých došlo nejen k úsporám energie, ale v konečném důsledku  finančních prostředků z rozpočtu kraje,“ uvedl Martin Kukla, náměstek hejtmana pro oblast majetku a financí.

Foto: ilustrační/ Pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ