Reakce MŽP k dotazům na informační embargo v případě havárie na řece Bečvě

| zdroj: MŽP ČR0

mzp_ja.jpg
zdroj: Ilustrační foto/ redakce archiv

Vyšetřovatel vyzval Ministerstvo životního prostředí i Českou inspekci životního prostředí, aby nezveřejňovaly nové informace k trestnímu řízení či informace, které by mohly mít vztah k trestnímu řízení nebo vedly k zahájení trestního řízení.

To se samozřejmě týká právě kroků Inspekce, popř. jiných orgánů, které operovaly na místě havárie a v rámci šetření došly k určitým zjištěním, jež následně vedly k zahájení trestního řízení ve věci havárie na Bečvě - a to jsme si opakovaně s Policií ČR i potvrdili.

Jen pro doplnění: Ministr, MŽP i ČIŽP jsou ve svých vyjádřeních směrem k médiím konstantní a poskytují průběžně informace, které poskytnout mohou, a řídí se přitom příslušnými paragrafy trestního řádu.