Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Raná v Pardubickém kraji řeší posílení bezpečnosti dodávek pitné vody

| zdroj: Pardubický kraj0

aktuality
zdroj: Pardubický kraj

Radní Pardubického kraje pro zemědělství, venkov a životní prostředí Miroslav Krčil navštívil ve středu obecní úřad v obci Raná. Při setkání se starostou Leošem Netolickým bylo tématem debaty vedle otázek spojených s udržením služeb ve venkovských oblastech či problematiky nabídky bydlení a podpory spolků na venkově i posílení bezpečnosti zásobování obce pitnou vodou.

Raná společně se sousedním Vojtěchovem vybudovala v posledních dvou letech kanalizaci i čistírnu odpadních vod a nyní řeší další strategickou záležitost – vybudování přivaděče pitné vody v délce přibližně půl kilometru. „Přivaděč propojí stávající obecní zdroj se sítí společnosti VaK Chrudim vedoucí z Hlinska do Krouny. Přivaděč bude sloužit pro případy, kdy dosavadní zdroj například vlivem výkyvu počasí přestane být dostačující, nebo pro případy vykrytí špiček odběrů. Jde o bezpečnostní řešení, aby obyvatelé obce měli za každé situace dostatek vody. Stavba bude zahrnovat jednak vodoměrnou šachtu přímo u odbočky z hlavní větve vodovodu mezi Hlinskem a Krounou. Samotný přivaděč bude dlouhý zhruba 430 metrů. Druhá šachta propojená se stávajícím jímacím objektem bude vystrojena potřebnou technologií pro bezpečné doplňování pitné vody do vodovodního řádu obce a osazena také odkalovacím zařízením,“ uvedl po jednání se starostou Leošem Netolickým radní Miroslav Krčil s tím, že by kraj chtěl projekt podpořit. „Právě otázka bezpečných dodávek pitné vody na venkově je pro nás jednou z priorit,“ dodal radní Krčil.

Vedení obce si podle starosty plně uvědomuje důležitost stabilní základní infrastruktury. „Pokud chceme pomýšlet na nějaký rozvoj, musíme mít vyřešeny tyto strategické věci. Proto jsme si řekli, že se na ně nyní budeme soustředit,“ poznamenal Leoš Netolický.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert