Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Rada doporučila zastupitelům poskytnout dotace na spolufinancování projektů obcí v oblasti regionálního školství a životního prostředí

| autor: Středočeský kraj0

Rada doporučila zastupitelům poskytnout dotace na spolufinancování projektů obcí v oblasti regioná

Žádosti o dotace se podávaly v průběhu měsíce dubna. „V letošním roce byla v programu nově rozšířena podpora obnovy základních škol o projekty podpořené primárně také z programů MMR. Tyto žádosti mohou města a obce podávat až do 31. července 2019 a ke schválení budou předloženy zastupitelům na jejich srpnovém jednání,“ řekl náměstek pro oblast financí Gabriel Kovács (ANO 2011).

V rámci tematického zadání „Podpora rozvoje a obnova základních škol“ by mělo být podpořeno celkem 8 projektů v celkové částce skoro 61 milionů korun. V tematickém zadání „Životní prostředí“ by mělo být rozděleno celkem 50 milionů korun na podporu 71 projektů. „V této oblasti zaznamenáváme každoročně vysoký převis žádostí, proto musíme v souladu s vyhlášeným programem krátit požadované částky. Konečné slovo v přidělení těchto dotací budou mít zastupitelé již na svém zasedání 24. června 2019,“ upřesnil náměstek Kovács.

Ilustrační foto (Obrázek se otevře do nového okna)

Úvodní foto: ilustrační/ Pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ