Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Rada doporučila zastupitelům poskytnout dotace na spolufinancování projektů obcí v oblasti regionálního školství a životního prostředí

| autor: Středočeský kraj0

Rada doporučila zastupitelům poskytnout dotace na spolufinancování projektů obcí v oblasti regioná

Žádosti o dotace se podávaly v průběhu měsíce dubna. „V letošním roce byla v programu nově rozšířena podpora obnovy základních škol o projekty podpořené primárně také z programů MMR. Tyto žádosti mohou města a obce podávat až do 31. července 2019 a ke schválení budou předloženy zastupitelům na jejich srpnovém jednání,“ řekl náměstek pro oblast financí Gabriel Kovács (ANO 2011).

V rámci tematického zadání „Podpora rozvoje a obnova základních škol“ by mělo být podpořeno celkem 8 projektů v celkové částce skoro 61 milionů korun. V tematickém zadání „Životní prostředí“ by mělo být rozděleno celkem 50 milionů korun na podporu 71 projektů. „V této oblasti zaznamenáváme každoročně vysoký převis žádostí, proto musíme v souladu s vyhlášeným programem krátit požadované částky. Konečné slovo v přidělení těchto dotací budou mít zastupitelé již na svém zasedání 24. června 2019,“ upřesnil náměstek Kovács.

Ilustrační foto (Obrázek se otevře do nového okna)

Úvodní foto: ilustrační/ Pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema