Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Projekt „Jsem zpět“ slaví. V Kraji Vysočina bylo předáno tři sta repasovaných spotřebičů

| zdroj: Kraj Vysočina0

jeshoots-com-sMKUYIasyDM-unsplash
zdroj: unsplash.com

Dnešní uspěchaná doba vede k rychlému zastarávání výrobků, zejména pak elektrospotřebičů. Spotřebič se rozbije nebo přestane vyhovovat. Co s ním? Vyhodit? Ne! Poskytnout k recyklaci? Ano! Protože mu tím lze dát druhou šanci k opětovnému použití. Zpětně odebrané funkční elektrospotřebiče projdou odbornou kontrolou servisního technika a ty plně funkční – repasované jsou v rámci projektu „Jsem zpět“ bezplatně předány na místa, kde jsou zapotřebí.

V Kraji Vysočina získala jubilejní kus s číslem 300 Potravinová banka Vysočiny. „Repasovaná myčka nádobí pomůže našim klientům, kteří se podílí na třídění a rozdělování potravin z obchodních řetězců pro sociálně slabé osoby, proto velmi děkujeme společnosti ELEKTROWIN,“ sdělil předseda potravinové banky Miroslav  Krajcigr.

„Kraj Vysočina spolupracuje na projektu „Jsem zpět“ od samého počátku, tedy od roku 2015. Repasované spotřebiče jsme společně nabídli neziskovým organizacím v kraji. Příjemci jsou tak například záchranná Stanice Pavlov, chráněné dílny, Potravinová banka Vysočiny, oblastní charity, Chaloupky, školská zařízení pro zájmové a další vzdělávání, mateřská centra nebo sportovní kluby,“ uvedl výčet podpořených organizací předseda představenstva společnosti ELEKTROWIN Roman Tvrzník.

„Úspěšná spolupráce Kraje Vysočina se společností ELEKTROWIN začala už v roce 2010 a je zaměřená na technickou podporu sběru elektroodpadu a na vzdělávací aktivity k problematice zpětného odběru vysloužilých elektrospotřebičů. Vedle aktivity „Jsem zpět“ jsou v rámci spolupráce realizovány například akce Recyklujte s hasiči, doplňková soutěž obcí My třídíme nejlépe, materiálový vklad do batůžků pro prvňáčky, vzdělávání zástupců obcí i doplnění sběrné sítě obcí nádobami a zabezpečení sběrných dvorů,“ upřesnil Pavel Hájek, radní Kraje Vysočina pro oblast zemědělství a životního prostředí a doplnil: „Skvělé fungování spolupráce v Kraji Vysočina je patrné i z toho, že z celkem 1100 elektrospotřebičů předaných k dalšímu využití v celé republice připadá na Kraj Vysočina 300 kusů.“

Slavnostního předávání třístého kusu repasovaného elektrospotřebiče se zúčastnil také poslanec Lukáš Vlček a starostka města Ledeč nad Sázavou Hana Horáková, která se zajímala o nové možnosti spolupráce města a společnosti ELEKTROWIN.

„Společnost ELEKTROWIN zajišťuje sběr, zpracování, využití a odstranění odpadního elektrozařízení. Od svého založení v roce 2005 už zrecyklovala více než 36 milionů vyřazených elektrospotřebičů o celkové hmotnosti více než 631 000 tun,“ doplnil předseda představenstva společnosti ELEKTROWIN Roman Tvrzník.

Informace o možnostech zapojení do projektu „Jsem zpět“ jsou k dispozici na webu http://www.jsemzpet.cz/. Přehled organizací podpořených z projektu v Kraji Vysočina lze najít na: Jsem zpět.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert