Program Norských fondů představuje úspěšné projekty

| zdroj: SFŽP0

goulet-isabelle-t4Rp6r649CE-unsplash
zdroj: unsplash.com

Od vyhlášení první výzvy podpořené z prostředků programu Životní prostředí, ekosystémy a změna klimatu uplynuly už čtyři roky. Během tohoto období podpořil Státní fond životního prostředí ČR ve spolupráci s Norskými fondy částkou více než 800 milionů korun přes 165 úspěšných projektů a iniciativ, které se zaměřily na ochranu ekosystémů a biodiverzity, znečištění ovzduší a vod, posílení odolnosti obcí a regionů vůči negativním projevům změny klimatu i rozvoj mezinárodní spolupráce v ochraně životního prostředí.

Pojďte se s námi podívat za vybranými příklady dobré praxe v nové sérii mini-dokumentů, kterou jsme pro vás připravili. Podaří se lososům najít cestu zpět do našich vodních toků? Jaká budoucnost čeká české rybníkářství? A jací nečekaní pomocníci pomáhají s údržbou ptačího parku Kosteliska?

Odpovědi nejen na tyto otázky najdete v našich videích. Od 9. února je můžete sledovat na našem Youtube kanálu nebo na facebookovem profilu programu Životní prostředí, ekosystémy a změna klimatu.

prvním díle se společně vydáme pod střechy zemědělských usedlostí. Čeští ornitologové tu budují soustavy umělých hnízd pro ohroženou sovu pálenou.