Problém s vysloužilou elektronikou Samsungu je vyřešen

| autor: Martina Jandusová0

Samsung_notebook.png
zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay

Došlo k uzavření smlouvy, která zajistí zpětný odběr televizí a monitorů značky Samsung.

Smlouvu mezi sebou nově uzavřely společnosti Elektrowin a.s. a Rema systém a.s. Ze sítě veřejných sběrných míst kolektivního systému Elektrowin, které jsou zřízeny v obcích nad 2000 obyvatel, budou na základě nové smlouvy předávány televize a monitory Samsung společnosti REMA systém. K předání bude docházet na sjednaných místech zřízených u smluvních zpracovatelů společnosti ELEKTROWIN.

Přečtěte si také:

Asekol končí se zpětným odběrem elektroniky Samsungu

"Praktická realizace zpětného odběru bude v obcích probíhat na základě objednávky v informačním systému Recos a odměny za sběr budou obcím vyplaceny ve výši a v termínech stanovených smlouvou mezi příslušnou obcí a Elektrowin a.s.," uvádí na svých stránkách Svaz měst a obcí.

Od letošního srpna přestaly sběrné dvory měst a obcí odebírat veškeré televizory a monitory značky Samsung. Společnosti totiž koncem roku loňského roku vypršela smlouva s kolektivním systémem Asekol. V červenci Asekol oznámil, že již nadále nebude odebírat a odvážet elektroniku této značky.

Přečtěte si také:

REMA od října plošně navyšuje finanční příspěvek na zajištění zpětného odběru elektrozařízení

Od letošního roku přešla korejská firma ke kolektivnímu systém REMA Systém, který se do této chvíle s většinou sběrných dvorů na zpětném odběru nedohodl.