Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Připravte se na léto s Novou zelenou úsporám

| zdroj: SFŽP ČR0

NZU_Vystavba-RD_zelena-strecha_
zdroj: SFŽP ČR

Blíží se léto a s ním i vlny veder a nedostatek srážek, způsobujících sucho a úbytek vody v řekách, přehradách i ve studních. Přitom právě v létě roste spotřeba vody potřebné k udržování zeleně v zahradách i v okolí obytných budov. Rostou i účty za elektřinu kvůli chlazení vnitřních prostor.

Co s tím? Řešení je po ruce

Připravte se na horké a suché dny již teď. Vybudujte zelenou střechu, která vám pomůže udržet příjemnou teplotu v domě a pořiďte si nádrž na zachytávání dešťovky. V létě budete mít dostatek vody na údržbu vaší zelené střechy i zalévání zahrady a můžete ji využít i ke splachování toalety. Použitou vodu ze sprchování či mytí nádobí recyklujte a použijte ji znovu – třeba právě k zálivce nebo všude tam, kde nepotřebujete pitnou vodu v nejvyšší kvalitě.

Kde na to vzít? Řekněte si o dotaci z Nové zelené úsporám

Populární Dešťovka pokračuje i v současné etapě programu Nová zelená úsporám. Můžete získat až 105 tisíc korun a vybudovat systém, který vám pomůže efektivně využít každou kapku vody, která spadne na váš dům, i šedou vodu, kterou dnes zbytečně vypouštíte do kanalizace. Požádejte o další peníze a získejte až 100 tisíc korun na pořízení zelené střechy, která ochrání vaše obydlí nejen před letním vedrem, ale i před zimním chladem.

A je toho víc

Zkombinujte Dešťovku a dotaci na zelenou střechu, přidejte k nim další opatření, třeba stínicí techniku, solární ohřev vody, fotovoltaiku, tepelné čerpadlo, řízené větrání nebo třeba nabíječku pro elektromobily. Do budoucna ušetříte značné výdaje za energie, zvýšíte hodnotu své nemovitosti, a navíc vás Státní fond životního prostředí ČR odmění – za každou kombinaci vybraných opatření vám k požadované dotaci přidá kombinační bonus ve výši deset tisíc korun.

novazelenausporam.cz

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy