Přeshraniční spolupráce běží i v době koronaviru

| zdroj: MMR ČR0

jednani23.jpg
zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay

Na 11. zasedání Monitorovacího výboru česko-bavorského programu, které se konalo minulý týden, bylo schváleno devět projektů s příspěvkem z Evropského fondu pro regionální rozvoj ve výši 3,65 mil. EUR. Rozděleno je tak již více než 96 % celkové alokace programu.

S ohledem na aktuálně platná opatření proti šíření nemoci COVID-19 proběhlo formou videokonference. „Spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Bavorsko funguje úspěšně i v této nelehké době. Program aktuálního období dosahuje výborných výsledků a současně výrazně pokročila i příprava budoucího období. Věřím, že současná situace ještě více prohloubí spolupráci mezi oběma státy a opatření se brzy rozvolní,“ uvedl náměstek pro řízení sekce evropských a národních programů Zdeněk Semorád.

Jedním z podpořených projektů tak bude například vytvoření dvou vzájemně propojených expozic Vlastivědného muzea Dr. Hostaše v Klatovech a Wallfahrtsmuseum v Neukirchen beim Heiligen Blut, které se zaměří na tradiční řemesla regionu. Z oblasti vzdělávání stojí za zmínku prohlubování spolupráce Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Sušice s Volkshochschule im Landkreis Cham v oblasti profesních kompetencí. Pokračovat bude také mezinárodně oceňovaná spolupráce Výzkumného ústavu rostlinné výroby a Bayerisches Landesamt für Umwelt na výzkumu rizikových látek v půdě.

Program přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Bavorskem schválil již více než 96 % alokace programu. Největší objem finančních prostředků směřoval do oblasti cestovního ruchu. Lhůta pro předložení nových projektových žádostí, včetně znovuotevřené prioritní osy 1, byla stanovena na 19. ledna 2021.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Nadace partnerství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.