Povodňová situace se v Praze již nezhoršuje. Opatření prozatím zůstávají platná

| zdroj: Praha0

natalia-marcelewicz-cDiNFvWYU9s-unsplash
zdroj: unsplash.com

Hlavní město bedlivě sleduje povodňovou situaci v Praze i na rozhodujících vodních tocích a včera se uskutečnilo další jednání Povodňového orgánu. Podle Českého hydrometeorologického ústavu a Povodí Vltavy by se povodňová situace v metropoli již neměla zhoršovat a v následujících dnech by se naopak mohla postupně vylepšit. Všechna doposud přijatá protipovodňová opatření však z preventivních důvodů zůstávají prozatím platná.

„Situace je podle všeho stabilizovaná a neměla by se zhoršovat. Jsme stále připraveni ochránit bezpečí obyvatel Prahy i jejích návštěvníků. Děkuji všem, kteří se na tom podílejí a také prosím o respektování vyhlášených opatření,“ řekl primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda.

Situace se v hlavním městě již nezhoršuje a některé rozhodující toky již postupně kulminují nebo kulminovat budou. Na limnigrafu v Chuchli se v následující době neočekává vyšší průtok než 800 m3/s, nicméně hladina Vltavy je i nadále výrazně vyšší, proto z preventivních důvodů zůstávají všechna přijatá opatření i nadále platná. Hlavní město bude situaci nadále sledovat a vyhodnocovat.

V pátek se sice ještě očekává déšť na Šumavě, ale srážek by již nemělo být tolik jako v předchozích dnech a v dalších dnech by pak déšť měl ustávat a transformovat se do sněžení.