Plavební stupeň Děčín aneb konec přešlapování

| autor: Ústecký kraj0

Plavební stupeň Děčín aneb konec přešlapování

Kromě představení vizualizace budoucí podoby jezu se účastníci seznámili s obsahem společného memoranda na podporu vodních cest, které říká: „Základním předpokladem je realizace Plavebního stupně Děčín, který považujeme za zcela nezbytný a reálný. Pro vyšší využití vodních cest v ČR je klíčové zlepšit splavnost Labe mezi VD Střekov a státní hranicí ČR/SRN na parametry německého Labe dohodnuté v rámci Společného konceptu pro Labe.“

A jak se k realizaci výstavby staví hejtman Oldřich Bubeníček? „Myslím, že dozrál čas, aby byla usnesení vlády o potřebě výstavby plavebního stupně naplněná, aby premiér dal jasný pokyn a termín ministrům a začalo se budovat. Ústecký kraj výstavbu jezu jednoznačně podporuje,“ říká.

Iniciátorem setkání byl Jan Skalický, majitel společnosti Vodní cesty, a.s. Za Krajský úřad Ústeckého kraje se zúčastnil také ředitel úřadu Milan Zemaník a vedoucí dotčených odborů.

1
Hejtman Oldřich Bubeníček pronáší stanovisko Ústeckého kraje, vedle něj primátor Jaroslav Hrouda, Jan Skalický a ministr zemědělství Miroslav Toman

2
Radní Ústeckého kraje v rozhovoru s náměstkem děčínského primátora Vladislavem Raškou