Pardubický kraj pokračuje v podpoře těžby kůrovcového dřeva

| zdroj: Pardubický kraj0

kurovec3.jpg
zdroj: Ilustrační foto/ Pixababy

Zastupitelstvo Pardubického kraje na svém druhém zasedání v tomto volebním období schválilo dotace dalším sedmi subjektům na těžbu kůrovcového dřeva. Celkově rozdělil kraj v letošním roce 67 žadatelům částku 3,2 milionů korun. Jedná se o podporu na těžbu dřeva menším vlastníkům lesů do 50 hektarů.

„Celková částka podpory těmto sedmi žadatelům přesahuje tentokrát sumu 1,6 milionu korun,“ říká radní pro venkov, životní prostředí a zemědělství Miroslav Krčil. Pardubický kraj nastavil podpůrný program tak, aby pomáhal menším vlastníkům lesa do 50 hektarů. „Považuji to za zcela správné, na trhu je situace již delší čas mimořádně složitá a nestabilní. Malí vlastníci jsou ve velké nevýhodě,“ vysvětluje Miroslav Krčil.

Pardubický kraj deklaroval ochotu pokračovat v podpoře i v příštím roce. Její výši za současného stavu ale není možné nyní přesněji stanovit. „Rozhodující bude celkový vývoj finanční situace. Především to, zda nedojde ze strany centrální vlády zase k nějakému veletoči,“ uzavírá radní Krčil s tím, že v prvním čtvrtletí příštího roku je plánováno jednání kůrovcového štábu rady kraje, kde bude komplexně posouzena nejenom aktuální situace, ale zhodnocena i rizika pro další období.