Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Olomoucký primátor začne k pracovním cestám používat malý elektromobil

| zdroj: Olomouc0

Olomoucký primátor začne k pracovním cestám používat malý elektromobil

„Elektromobily považuji za velmi dobrou alternativu, z mého pohledu jsou výhodné pro ježdění po městě a okolí. Vnímám je nejen jako cestu k ekologičtější společnosti, ale coby fanda techniky i jako úžasný symbol technického pokroku,“ řekl primátor Žbánek. Pro delší a reprezentativní pracovní cesty mu bude i nadále sloužit větší vůz s konvenčním pohonem.

Nové vozidlo na elektřinu má kromě výrazného grafického polepu i speciální registrační značku začínající písmeny EL. Ta by měla po změně zákona v budoucnu umožnit elektromobilům jízdu v pruzích pro autobusy nebo úlevu na pořízení dálniční známky.

Plánem města je i tímto způsobem informovat občany o problematice udržitelné mobility a dopadech dopravy na životní prostředí. „Naším cílem je zlepšit dopravu, snížit její negativní vlivy na zdraví obyvatel a životní prostředí a tím zvýšit kvalitu života ve městě,“ dodal primátor Žbánek. Připomněl, že se naše země může inspirovat i zkušenostmi ze zahraničí, kde nedávno nastal velký boom elektromobilů, aniž by byl doprovázen odpovídajícím rozvojem příslušné infrastruktury. „Tomu bychom se u nás měli vyhnout, proto bych chtěl, abychom toto téma řešili komplexně. V rámci agendy Smart City bychom měli zajistit například dostatek nabíjecích stanic a třeba i multifunkční sloupy veřejného osvětlení se zdrojem elektrické energie pro elektromobily, elektrokola či koloběžky,“ zdůraznil primátor.

Magistrát v současné době využívá k dopravě vozidla s konvenčním pohonem. Rozvoj elektromobility ale zachytila olomoucká městská policie, která služebně využívá tři elektromobily a má vlastní nabíjecí stanici. Tu bude nově k doplnění energie využívat i primátorský vůz.

Foto: zdroj Olomouc.cz

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert