Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Olomoucký kraj podpoří dobrovolníky, kteří pečují o životní prostředí

| zdroj: Olomoucký kraj0

aktuality
zdroj: Olomoucký kraj

Spolky a lidé, kteří se ve svém volném čase starají o přírodu, mohou nyní čerpat z nových krajských dotací. V Programu na podporu aktivit v oblasti životního prostředí a zemědělství uvolnilo hejtmanství osm a půl miliónů korun.

„Věřím, že dobrovolnická činnost si pomoc zaslouží, a ta v oblasti životního prostředí a zemědělství obzvlášť. Ať už jsou to spolky, které se věnují chovatelství či zahrádkářství nebo organizace působící přímo v osvětě a ochraně životního prostředí,” uvedl Martin Šmída, radní Olomouckého kraje pro životní prostředí, odpady a zemědělství.

Částkou jeden a půl miliónu korun podpoří kraj zájmová sdružení, která například pečují o zatoulané psy a kočky nebo se věnují myslivosti či rybářství. Sedm miliónů korun z druhého dotačního titulu poputuje na podporu vzdělávacích a osvětových akcí a aktivit, které vedou k ochraně a obnově biologické rozmanitosti krajiny. Žádat mohou i obce.

„Mezi podporované akce patří například výsadba zeleně, zakládaní květnatých pásů a motýlích či včelích louček nebo budování a údržba studánek v krajině. Budeme rádi, když peníze poslouží také různým zájmovým kroužkům či soutěžím nebo na výstavbu naučných stezek a informačních tabulí s přírodovědnou tématikou,“ dodal radní Šmída.

Možností, na jaké projekty z programu čerpat, je spousta. O dotace lze žádat do 6. dubna. Všechny důležité informace týkající se pravidel, způsobu podání žádosti či výše získané částky naleznou zájemci zde.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ