Reklama

ODPADY

V minulém článku jsme zveřejnili první ze série zamyšlení na toto téma. Se stejným dotazem jsme se obrátili na Svaz měst a obcí České republiky.


Do 5. července roku 2020 musí Česká republika dokončit změny ve své odpadové legislativě, které do českého práva zakotví nové směrnice Evropské unie o odpadech. 


Navzdory skutečnosti, že se stále větší množství odpadu znovu využívá, stále hrají skládky hlavní roli. A pokud nepůjde skládkovat „nahlas“, musí to jít „potichu“.


Státy Evropské unie čím dál více trápí nelegální dovozy produktů ze zemí mimo EU, především z Číny. Čím dál tím více evropských spotřebitelů si přes e-shopy sídlící v asijských a jiných, tzv. třetích zemích (tj. zemích mimo EU), nakupuje elektroniku, baterie, pneumatiky...

U příležitosti celosvětové akce World cleanup day se na 21. září 2019 chystá hlavní podzimní termín dobrovolnických úklidových akcí. Organizátoři akce vyzývají veřejnost k aktivnímu zapojení do úklidu.


Soutěž Vesnice roku v Programu obnovy venkova má mimo jiné za cíl povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova. Důležité je také upozornit širokou veřejnost na význam venkova.


Malebné město Letohrad leží v Pardubickém kraji. Rozprostírá se v podhůří Orlických hor při soutoku Tiché Orlice a Lukavického potoka, asi 7 km jihovýchodně od Žamberku.


V rámci údržby veřejné zeleně používali v Plzni k hubení plevelů ve zpevněných plochách pouze chemické přípravky. Od letošního jara však mají k dispozici ekologický parní stroj.


Objevili jste na procházce černou skládku? Chcete zjistit, na jaký úřad se obrátit, aby ji odstranil a uložil pokutu původci?


V prvním ze série článků o zpětném odběru elektroodpadu jsme vás informovali, že systém nefunguje vždy tak, jak by měl. Občas se...

PARTNEŘI