Od nového roku zajistí dopravu v Karlovarském kraji nízkoemisní autobusy

| zdroj: Karlovarský kraj0

231120-autobusy
zdroj: kr-karlovarsky.cz

Od 1. ledna 2024 bude autobusovou dopravu v Karlovarském kraji nově zajišťovat 170 moderních bezbariérových autobusů s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). S novým rokem dojde také ke změně jízdních řádů meziměstských linek v regionu a sjednocení způsobu odbavení.

„Našim cílem bylo vytvořit systém trvale udržitelné a ekologicky šetrné hromadné autobusové dopravy, s tím, že za 10 let provozu nových vozů se do vzduchu dostane o 12 tisíc tun prachových částic méně. Kromě toho, že budou autobusy nízkoemisní, nabídnou občanům řadu dalších výhod, které zajistí komfort při cestování. Budou vybaveny klimatizací, wi-fi připojením a USB nabíječkami pro dobití mobilního telefonu a dalších zařízení. Zároveň bude možné sledovat jejich polohu, což přispěje k větší bezpečnosti přepravovaných osob,“ uvedl neuvolněný člen Zastupitelstva Karlovarského kraje pro oblast dopravy a silničního hospodářství Jan Bureš.

Platné jízdní řády linek zapojených do Integrované dopravy Karlovarského kraje (IDOK) jsou rozděleny do šesti oblastí: Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko (provozuje Dopravní podnik Karlovy Vary), Bochovsko (dopravce Pechočiaková-ZEPRA) Toužimsko (dopravce Cvinger bus) a Žluticko (dopravce VV autobusy). Součástí IDOK je také nová linka Praha, Zličín – Karlovy Vary, terminál společnosti Transdev Střední Čechy s.r.o., která poprvé vyjela v prosinci letošního roku.

„Nové jízdní řády linkové autobusové dopravy na rok 2024 vycházejí z těch aktuálně platných. Změny jsme se snažili udělat co možná nejmenší, ale byly nutné hlavně s ohledem na potřeby dopravní obslužnosti a provozně-technických požadavků nových autobusů,“ doplnil Jan Bureš.