Obce, města a kraje mohou žádat o podporu na regeneraci a využití brownfieldů až do konce září

| zdroj: MPO ČR0

SEZ3.jpg
zdroj: MPO ČR

Ministerstvo průmyslu a obchodu prodloužilo termín pro předkládání žádostí o podporu z programu Regenerace a podnikatelské využití brownfieldů. Samosprávy mohou žádat u agentury CzechInvest do 30. září 2020.

V programu máme připraveno 260 milionů korun, na jeden projekt je možné získat až 50 milionů korun,říká vicepremiér a ministrprůmyslu a obchodu Karel Havlíček a dodává:Termín pro podávání žádostí jsme prodloužili, chceme tak umožnit více obcím zapojit se do programu a tím podpořit veřejné investice důležité pro restart ekonomiky utlumené koronavirovou epidemií.

Podpora je určena pro obce a města ze strukturálně postižených krajů Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského anebo hospodářsky problémové regiony definované Strategií regionálního rozvoje ČR 2014 – 2020 Ministerstva pro místní rozvoj. Program přispívá k hospodářskému oživení regionu, vyřešení problematických území a k ekologickému přístupu k podpoře podnikatelských nemovitostí.

Podmínkou udělení podpory je budoucí využití obnoveného brownfieldu k podnikatelským či průmyslovým účelům,říká náměstek pro digitalizaci a inovace Petr Očko a dodává: „Výše podpory se pohybuje od 60 procent pro kraje do 95 procent pro nejmenší obce.Z programu je možné financovat i výkupy nemovitostí, posudky, audity a průzkumné práce, projektovou dokumentaci a také výstavbu nezbytné infrastruktury.“

V předchozích výzvách tak MPO podpořilo například rekonstrukci pivovaru v Litoměřicích.

Přesné znění výzvy včetně příloh a kontaktů je k dispozici na www.brownfieldy.eu a na https://www.mpo.cz/cz/podnikani/dotace-a-podpora-podnikani/podpora-brownfieldu/default.htm

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Nadace partnerství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.