Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Obce dostanou na dotacích o pět milionů korun navíc. Pandemie nesmí ohrozit jejich projekty

| zdroj: Pardubický kraj0

Obce dostanou na dotacích o pět milionů korun navíc. Pandemie nesmí ohrozit jejich projekty
zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay

I přes dopady pandemie koronaviru chce kraj v maximální možné míře podpořit projekty na obcích a pomoci také fungování obecních prodejen.

„I přesto, že jsme byli nuceni přehodnotit dotační politiku kraje v některých oblastech, tak stále rozdělujeme přes 300 milionů korun, z toho přes 105 milionů do podpory venkova, životního prostředí a zemědělství. Po dohodě s kolegy jsem navrhl, abychom navýšili o pět milionů korun krajský Program obnovy venkova a umožnili jsme realizaci projektů Místních akčních skupin v rámci programu Malý LEADER. Celkově tak máme na Program obnovy venkova připraveno 35 milionů korun, což je za současné nelehké situace maximum možného,“ uvedl hejtman Martin Netolický.  

„Tímto krokem chceme podpořit další investiční činnost na venkově, ale také evropsky uznávanou metodu "komunitního života a plánování" na venkově. Předpokládám, že se v letošním roce jedná o poslední prostředky, které budeme schopni z krajského rozpočtu poskytnout. Věřím, že i díky této podpoře zůstane zachována investiční činnost také na obcích stejně tak, jako bude zachována v případech, kdy je kraj investorem,“ řekl hejtman.

Ten také připomněl, že kraj v rámci Programu obnovy venkova nijak neomezil podporu fungování vesnických prodejen, dotace na ekologickou výchovu, záchranné stanice, vodní hospodářství či pro začínající včelaře.

Foto: ilustrační/ pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ