Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Obce budou moci získat od kraje dotace na budování a údržbu cyklotras

| zdroj: Karlovarský kraj0

Obce budou moci získat od kraje dotace na budování a údržbu cyklotras
Žadatelé budou moci peníze využít na výstavbu cyklistických stezek a tras, pořízení projektových dokumentací i podkladů pro nové projekty. Rozdělení dotací musí ještě schválit krajské zastupitelstvo.
V letošním roce obdržel krajský úřad celkem 19 žádostí o poskytnutí dotace ve finančním objemu 6, 9 milionu korun. „Krajské dotace na budování a údržbu cyklostezek jsou velmi využívaným dotačním titulem. Proto také souhrn požadavků překročil sumu, kterou měl kraj vyčleněnou ve svém rozpočtu. Byli jsme proto nuceni přistoupit k již v minulých letech využívanému poměrovému krácení a krátit požadované částky, ale věřím, že toto opatření všichni žadatelé pochopí. Snažíme se, aby se síť cyklostezek v našem kraji dál úspěšně rozvíjela a sloužila, jak naším spoluobčanům, tak pohybuchtivých návštěvníkům. V oblasti cykloturistiky patříme k evropské špičce a chceme patřit i nadále,“ uvedl krajský radní Josef Janů.
Na vybudování nového úseku cyklostezky by mohla dostat dotaci města Hroznětín, Plesná, Cheb a obec Drmoul. V Hroznětíně se začne stavět 1. část cyklostezky ve směru na Velký Rybník. V Plesné se plánuje 1. etapa cyklostezky do Velkého Luhu, v Chebu propojení do Podhradu. Projektovou dokumentaci na cyklostezku si s přispěním kraje chce pořídit Bečov na Teplou, Kyselka nebo Merklín. Ve Vojkovicích by se zase měl pokládat nový povrch na Cyklostezkce Ohře – Jakubov - Stráž nad Ohří. Toužim se chystá obnovit cyklistický mobiliář na cyklotrasách v blízkosti města, Skalná má v plánu umístit na stezce solární lampy pro bezpečnější průjezd cyklistů. 
Dotace od Karlovarského kraje mohou každoročně získat obce, mikroregiony, místní akční skupiny a obecní či krajské příspěvkové organizace. Žádat mohou do 200 tisíc korun na neinvestiční akce a do 1 milionu korun na investice.
Foto: ilustrační/ Pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy