O kotlíkové dotace je zájem, za pár hodin je vyčerpáno na 60 milionů korun

| zdroj: Pardubický kraj0

komin_kour_ja.jpg

Včera ráno bylo zahájeno přijímání žádostí o kotlíkové dotace v Pardubickém kraji, které jsou v tomto případě určené výhradně pro žadatele s nižšími příjmy. Zájem je velký, ale hlásit se mohou i další zájemci, kteří splňují podmínky.

„Během prvních čtyř hodin náš systém přijal na 400 žádostí za celkovou částku přibližně 60 milionů korun. Příjem žádostí pokračuje do 31. srpna, pro náš kraj je celkem určeno přes 171 milionů korun,“ uvedl radní pro regionální rozvoj a evropské fondy Ladislav Valtr.

Hlavním kritériem je, že žadatel pobírá starobní důchod nebo invalidní důchod 3. stupně, dávky hmotné nouze nebo že průměrný čistý roční příjem na člena domácnosti v roce 2020 nebyl vyšší než 170 900 korun. Žadatelem o dotaci může být vlastník nebo spoluvlastník rodinného domu, bytové jednotky v bytovém domě, nebo trvale obývané stavby pro rodinnou rekreaci na území Pardubického kraje. Novinkou je kromě vyšší alokace pro kraj také omezení podpory pro plynové kondenzační kotle.  „Toto omezení bude kompenzováno navýšením maximální výše dotace na tepelná čerpadla o 50 tisíc korun, tedy ze 130 tisíc korun na 180 tisíc korun," dodal radní Valtr.

Žádosti o poskytnutí dotace budou předkládány prostřednictvím webové aplikace dostupné na webu https://www.pardubickykraj.cz/kotlikove-dotace/115559/kotlikove-dotace-pro-nizkoprijmove-domacnosti-v-pardubickem-kraji s následným doručením vytištěné a podepsané žádosti vč. příloh na Krajský úřad Pardubického kraje. Každé žádosti systém přiřadí jedinečné registrační číslo, a to podle času elektronického podání. Žádosti je možné v uvedené aplikaci vyplňovat již ode dne vyhlášení dotačního programu. Poté mohou žadatelé vyplněné žádosti prostřednictvím aplikace elektronicky odeslat. Po odeslání bude nutné žádost vygenerovanou z aplikace vytisknout, podepsat včetně všech relevantních příloh a do 10 pracovních dnů od data elektronického podání doručit v listinné podobě osobně, poštou nebo prostřednictvím datové schránky na Krajský úřad Pardubického kraje.