Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

O ekologické dotace můžete požádat až do konce října

| zdroj: Brno0

aktuality
zdroj: Brno

Neváhejte, ještě letos stihnete podat žádost o ekodotace. Všech pět výzev: Zeleň střechám, Nachytej dešťovku, Vnitroblok, Nábřežít a Ekovýuka je otevřeno do konce října. Ekologická řešení tak můžete aplikovat přímo na své bydlení, zahradu nebo můžete oživit vnitroblok, nachystat ekologický program či kulturně obohatit nábřeží brněnských řek.

Cílem ekologických dotací je zelenější Brno a podpora iniciativy občanů a komunit. Žádosti o dotace můžete posílat až do 31. října přes online program Grantys, který vám usnadní celý proces podání. Odbor životního prostředí si připravil i manuál pro vyplnění žádosti.

Celkem si vyberete z pěti dotací, kdy se každá věnuje jinému zelenému tématu. Vnitroblok se snaží oživit vnitrobloky a okolí vašeho bydliště. Specializuje se na projekty majitelů bytových domů (sdružení vlastníků apod.). Kromě výsadby a dalších úprav máte příležitost také pořídit drobný mobiliář, který vám zpříjemní pobyt v upravených prostorách. Kulturu, sport a současně také ekologii v kontextu brněnských řek přináší program Nábřežít. Ten se specializuje na podporu akcí na březích městských toků. Podporuje komunitní akce a ekologickou výuku. Na tu se zaměřuje i další z programů – Ekovýuka. Jestliže chcete šířit své znalosti zelených řešení a ekologie dál, můžete připravit vzdělávací akci pro malé i velké Brňany – ať už formou přednášky, workshopu, nebo kroužku pro děti.

Nachytej dešťovku motivuje majitele staveb k efektivnímu hospodaření s dešťovou vodou. Dohromady s dotací od Státního fondu životního prostředí Dešťovka nabízí řešení při budování podzemních zásobníků vody, která se pak dále využívá třeba k zalévání zahrad a trávníků. Využít ji však lze i ke splachování toalety. Žadatelům, kteří v něm byli úspěšní, město vyplatí částku ve výši
50 % příspěvku již poskytnutého Státním fondem životního prostředí.

Zeleň střechám! podporuje zelená a udržitelná řešení v městské zástavbě. Střecha osázená zelení je nejen esteticky zajímavá, ale především udržuje teplotní stabilitu budovy – v létě ochlazuje a v zimě je další izolační vrstvou. Dotace můžete využít u nových či rekonstruovaných rodinných domů či garáží. Maximální velikost střechy může být 1 000 m².

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert