O door to door systém je v Pardubicích vysoký zájem

| zdroj: Pardubice0

door-to-door-popelnice.1600x900.shrink_only.q85
zdroj: pardubice.eu

Od poloviny března probíhá na území Popkovic a Svítkova distribuce modrých a žlutých popelnic v rámci systému door to door. Radnice o službu eviduje velký zájem a už se jí přihlásili i noví zájemci.

„V prvních dvou týdnech distribuce si nádoby na třídění odpadu vyzvedlo z 450 přihlášených účastníků kolem 410 žadatelů,” informovala náměstkyně primátora zodpovědná za životní prostředí Jiřina Klčová. „Současně jsme zaznamenali i poptávku ze strany dosud neregistrovaných spoluobčanů, které distribuce zaujala a máme nových 80 zájemců o popelnice,” doplnila.

Noví zájemci se však – zejména z technických důvodů – nemůžou přihlásit hned na místě a nádobu si odvézt. Proto na místě dostali kontakt na příslušného zaměstnance odboru životního prostředí a odkaz na web, na kterém se do systému mohou hlásit.

A právě pro těchto nových 80 zájemců a také zbylých 40 účastníků, kteří si své nádoby nestihli vyzvednout během první vlny, už je připraven nový termín, a to hned zkraje dubna. „Účastníci na místě podepisují smlouvu o výpůjčce a dostávají od nás harmonogram svozu plastu, papíru, ale i bioodpadu,” popsal proces výdeje vedoucí Odboru životního prostředí pardubického magistrátu Miroslav Míča, který byl u prvních distribucí přítomen.

Hlavní cíle a výhody projektu připomněla náměstkyně Klčová. „Jedná se například o vyšší komfort při třídění po občany, kteří mají nádoby na separaci přímo u svých domů. Dále se můžeme bavit o snížení produkce směsného odpadu, protože díky správnému třídění se může odpad ještě zužitkovat a nebude končit na skládkách,” doplnila a zmínila i ještě další cíl, který si od projektu slibuje radnice, a tím je zredukování odpadu v okolí veřejných kontejnerů na tříděný odpad.