Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Nové sběrné středisko chystají v Žabovřeskách

| autor: redakce0

Nové sběrné středisko chystají v Žabovřeskách

Nově budované zařízení bude od stávajícího provizorního vzdáleno asi 150 metrů a vznikne v prostoru vymezeném ulicemi Sochorova, Kníničská a tramvajovou tratí," vysvětluje předseda představenstva společnosti SAKO Filip Leder a upřesňuje: stavební pozemek je v současné době bez využití a nabízí manipulační plochu o rozloze necelých 1 600 m2. Kromě modernizace střediska tak dojde i k navýšení jeho kapacity tak, aby občané v případě přeplněnosti kontejnerů nemuseli hledat jiné sběrné středisko.Podle harmonogramu prací bude realizace projektu probíhat od září 2019 do konce roku 2020. Investiční náklady na vybudování sběrného střediska jsou téměř 7,5 milionu korun. Z toho 85 procent způsobilých investičních nákladů bude kryto z dotace Státního fondu životního prostředí."

V současné době je v Brně 37 sběrných středisek, což je v rámci České republiky výrazný nadprůměr. Odkládat je zde možné například chemikálie, zbytky čisticích prostředků, ale i velkoobjemový odpad nebo stará elektrická zařízení, jako jsou varné konvice, ledničky, sporáky a další. Některá z nich přijímají i stavební suť a pneumatiky.

Při rozšiřování sítě sběrných středisek klademe důraz na jejich smysluplné rozmístění. Důležité je pro nás nejen to, aby střediska sloužila co největšímu počtu občanů, ale taky aby měl každý nějaké sběrné středisko odpadu v pohodlné dojezdové vzdálenosti od domova,“ dodává Filip Leder.

Brněnští radní letos schválili i spolupráci mezi společností SAKO a městem při přípravě dalších dvou sběrných středisek a to na ulici Slaměníkova (MČ Maloměřice a Obřany) a Lazaretní (Židenicích).

Zdroj: TZ SAKO

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ