Nová vodní linka Ústřední čistírny odpadních vod v Praze získala titul Stavba roku 2019

| zdroj: SUEZ Česká republika0

Čištění probíhá na chemické, mechanické, a biologické bázi. Mechanické předčištění slouží především k odstranění hrubých nečistot, primární sedimentaci a separaci tuku a písku.

Samotné biologické čištění probíhá pomocí aktivovaného kalu a využívá proces nitrifikace a denitrifikace. Na konci procesu těžší kal klesá ke dnu a čistá voda odtéká gravitačně do odtoku. Součástí je i zahuštění přebytečného kalu.

Nová linka do budoucna převezme čištění až 50 % odpadních vod v Praze. Nejnovější technologie zároveň umožní plnění nových emisních norem stanovených Evropskou unií.

Foto: SUEZ Česká republika