Nová podpora revitalizace brownfieldů pro jiné než hospodářské využití

| autor: Hana Tomášková| zdroj: Středočeský kraj/ SFPI0

aktuality.png
zdroj: Středočeský kraj

Státní fond podpory investic (SFPI) zveřejnil 1. února výzvy pro příjem žádostí o podporu revitalizace brownfieldů pro jiné než hospodářské využití. Jedná se o program, který navazuje na dotační titul, který vyhlašovalo Ministerstvo pro místní rozvoj v letech 2019 a 2020.

Cílem programu je umožnit přeměnu degradovaného a nevyužívaného území ve vlastnictví obcí a krajů na území, které bude sloužit účelům občanské vybavenosti. Na těchto územích může vzniknout veřejně přístupný park nebo zařízení či stavba pro vzdělávání, sport, kulturu ad.

Kdo může žádat:

Oprávněným žadatelem je územní samosprávný celek (tj. obce, kraje, příp. městské části hlavního města Prahy a městské části statutárních měst pokud to statut města umožňuje) a zároveň je jediným vlastníkem nebo budoucím jediným vlastníkem území se starou stavební zátěží.

Podmínky pro poskytnutí dotace nebo úvěru:

Žádosti podané v rámci této výzvy musí splňovat podmínky stanovené NV č. 496/2020 Sb.

V rámci města lze podat pouze 1 žádost za město. U měst rozčleněných na městské obvody či části lze podat 1 žádost na každý městský obvod nebo každou městskou část.

V případě, že žádosti budou mít stejný počet bodů, rozhodne o pořadí datum a čas přijetí na podatelnu.

Výše podpory

Podpora ze SFPI pro regeneraci brownfieldů pro jiné než hospodářské využití, bude poskytovaná kombinací dotace a bezúročného úvěru (úvěr, dotace nebo kombinace) na základě vládou schválené Strategie regionálního rozvoje 21+. Maximální výše poskytnuté podpory 50 mil. Kč a žadatelé budou moci v rámci předkládaného projektu také nemovitost vykoupit.

Termíny

Žádosti bude Státní fond podpory investic přijímat od 1. března do 30. dubna 2021.

Detailní informace k vyhlášenému programu najdete zde: