Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Na Kladně se testují nové elektrobusy

| zdroj: Kladno0

Kladno,_náměstí_starosty_Pavla,_mariánské_sousoší
zdroj: wikimedia.org

Do Kladna přijela na konci června první část letošní dodávky elektrobusů značky SOR, typ NS electric. První várka zahrnuje osm vozidel ve standardní délce 12 metrů. Dalších osm kloubových elektrobusů bude dodáno v průběhu července. Nové elektrobusy jsou v barvách kladenské městské dopravy, kde doplní dva již v současné době provozované elektrobusy.

„Po instalování a oživení informačního systému a dalších komponentů budou jezdit celé léto ve zkušebním provozu, abychom se naučili pracovat s jejich nabíjením a vychytali případné mouchy." shrnuje Ludomír Landa, ředitel společnosti ČSAD MHD Kladno ze skupiny Arriva.

Cestující se budou s novými elektrobusy setkávat nejvíce na linkách 603 a 606. V rámci zkušebního provozu se však elektrobusy objeví na všech městských linkách v Kladně. Získáme tak komplexní provozní zkušenosti z různých koutů města.

Ostrý start a plné nasazení elektrobusů je plánován na září, což je ideální čas s ohledem na návrat dětí do škol. S příchodem podzimu tedy můžeme očekávat významné zlepšení kvality městské dopravy, které přinese nejen ekologičtější, ale i tišší a pohodlnější cestování pro všechny obyvatele Kladna.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ