Na hospodaření v lesích by mělo získat příspěvek 234 žadatelů

| zdroj: Středočeský kraj0

aktuality.png
zdroj: Středočeský kraj

V rozpočtu na rok 2020 bylo vyčleněno 8 milionů korun jako příspěvek na hospodaření v lesích. Na Krajský úřad dorazilo od lesních hospodářů celkem 245 žádostí s celkovými požadavky ve výši více než 12,6 milionu korun. Jedenáct z nich nesplnilo požadované podmínky.

„Úspěšné žádosti bylo nutné zredukovat příslušným koeficientem s ohledem na výši rozpočtu. Rada kraje dnes schválila rozdělení příspěvků ve výši 3,72 milionu korun pro 139 žadatelů, o zbylých 95 žádostech ve výši 4,28 milionu korun musí rozhodnout zastupitelstvo kraje, protože se jedná o příspěvky nad 200 000 Kč a příspěvky obcím,“ informuje radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Jana Skopalíková (Piráti).

Příspěvky jsou určeny na zřizování nových oplocenek při obnově porostů melioračních a zpevňujících dřevin.

Odbor životního prostředí doporučil vyhovět 234 z celkem 245 žádostí. Jedenáct žádostí nakonec nebylo kvůli nesplnění podmínek k hodnocení předloženo. V předkládaných žádostech byly formálně v pořádku požadavky za 12,22 milionu korun. S ohledem na výši schváleného rozpočtu pro rok 2020 (8 milionů korun) musely být oprávněné požadavky redukovány koeficientem, který byl stanoven na 0,6546173. To znamená, že žadatelé nezískají celou částku, kterou uvedli, ale jen cca 65 % oprávněného požadavku.