Na faře v Lázních Bohdaneč otevřeli komunitní šatník

| zdroj: Pardubický kraj0

zdroj: Pardubický kraj

Ve čtvrtek 31. srpna byly slavnostně otevřeny prostory fary v Lázních Bohdaneč, kde je pro veřejnost od začátku září otevřený komunitní šatník.

Návštěvníci fary tak mohou každou středu bez jakéhokoliv poplatku vyměnit, nabídnout nebo pořídit použité oblečení. Celý projekt společně připravili zástupci MAS Bohdanečsko, města Lázně Bohdaneč a místní římskokatolické farnosti.

„Votáčení a swapování“ nepotřebného oblečení, domácích potřeb, dětských hraček, sportovních pomůcek nebo knih navazuje na předchozí městský projekt výměnné burzy oblečení, který byl ve městě populární. Slavnostního zahájení se zúčastnil i krajský radní pro venkov, životní prostředí a zemědělství Miroslav Krčil. „Jedná se o výborný nápad, jak nabídnout své již nepotřebné oblečení, aby jiným ještě dobře posloužilo. Také je to příležitost neformálně pohovořit s ostatními návštěvníky komunitního šatníku v originálním prostředí fary. Dalším přínosem je pak určitě šetření peněz. A v neposlední řadě tím, že věcem prodloužíme jejich funkční život, dokážeme zajistit i pozitivní dopad na životní prostředí. Velmi se mi líbilo i zvolení šatního ramínka jako vstupného. Sám jsem přinesl dvě košile. Při mém odchodu už byla v šatníku pouze jedna,“ hodnotil nový projekt radní Krčil.