Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

MŽP bude od roku 2023 komunikovat elektronicky i s živnostníky pomocí datových schránek

| zdroj: MŽP ČR0

mzp_datove_schranky01
zdroj: MŽP ČR

Všechny právnické osoby a podnikající fyzické osoby získají automaticky v roce 2023 datovou schránku pro komunikaci s úřady. Schránka bude založena na základě evidence v registru osob (ROS). Nově bude tedy i Ministerstvo životního prostředí využívat datové schránky pro odpovědi nebo vyjádření na všechna podání pro právnické i podnikající fyzické osoby, a to i v případě, že budou tyto podněty podány v listinné podobě.

Pokud tedy budete zasílat nebo předávat údaje (dále "podání") orgánům veřejné moci v souvislosti s plněním zákonných povinností (např. ve věci rozhodnutí, žádostí aj.) v agendách Ministerstva životního prostředí, odpověď nebo vyjádření dostanete do datové schránky (není-li v konkrétní povinnosti způsob komunikace jinak upraven).

Změna se týká především fyzických osob podnikajících, které do teď neměly povinnost využívat datové schránky zajišťované Ministerstvem vnitra. Tato změna se bude týkat i nestátních neziskových organizací. Do datové schránky budu směřovat i odpovědi na podání učiněné na úřady listinnou formou.

Doporučujeme si ověřit funkčnost svých datových stránek, které Vám budou k dispozici od 1.1.2023.

Zároveň doporučujeme již samotnou žádost, resp. vaše podání provést přímo prostřednictvím své datové schránky, které zjednoduší a výrazně urychlí vyřízení odpovědi.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
e-Salon
Bert