Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

MŽP a indická ambasáda společně vysázejí 150 stromů

| autor: MŽP0

MŽP a indická ambasáda společně vysázejí 150 stromů

První lípu jako symbol české státnosti a svobody dnes slavnostně vysadila indická velvyslankyně J.E. Narinder Chauhanová spolu s náměstkem Ministerstva životního prostředí Vladislavem Smržem na půdě Indického velvyslanectví v Praze. Světový den životního prostředí je totiž i ideální příležitostí k oslavě 150. výročí narození Mahátmy Gándhího, kterého si celý svět připomíná i pro jeho inspirativní filozofii nenásilí a úctu k přírodě.

Paní velvyslankyně Narinder Chauhanová zahájila slavnostní akt slovy:  "Celý svět zná Gándího filosofii a pojetí nenásilí. Mnohem méně jej ale známe jako velkého environmentalistu. Sázení stromů je dobrým způsobem, jak si tuto vyjímečnou osobnost připomínat."

Na počest Mahatmovi Gándhímu a přírodě bude letos na podzim ještě vysazeno dalších 149 stromů, které pro tyto účely věnuje Ministerstvo životního prostředí. Pro výsadbu ovocných stromů tradičních druhů a odrůd MŽP ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR vybralo lokalitu v chráněné krajinné oblasti Český ráj u obce Vyskeř.

"Jsem potěšen, že dnešní výsadbou symbolické lípy s pokračováním na podzim v Českém ráji můžeme oslavit dnešní celosvětově významný den 150 stromy - tím nejlepším darem pro životní prostředí, živou přírodou," říká náměstek MŽP Vladislav Smrž.

Celá akce koresponduje s tématem letošního Světového dne životního prostředí Organizace spojených národů, který doprovází kampaň #BeatAirPollution . Jejím cílem je zvyšovat povědomí o problematice znečištění ovzduší a inspirovat k jeho řešení. Jedním z nich je výsadba a ochrana stromů, které slouží např. jako přirozené vzduchové filtry i "klimatizace".

Sázení stromů u příležitosti Světového dne životního prostředí je také symbolickým příspěvkem Ministerstva životního prostředí k nové celonárodní iniciativě Sázíme budoucnost, za kterou stojí právě MŽP spolu s ministrem Brabcem a Nadace Partnerství. Ta odstartuje letos na podzim a měla by v následujících několika letech po celé České republice vysázet deset milionů stromů, které v sídlech a volné krajině významně pomáhají zmírnit dopady stále intenzivnějšího sucha, půdní eroze nebo přehřívání měst.

Více informací k projektu Sázíme budoucnost ZDE.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ