Moravskoslezský a Košický kraj budou spolupracovat při rozvoji vodíkových technologií

| zdroj: Moravskoslezský kraj0

zdroj: Moravskoslezský kraj

Memorandum o spolupráci v oblasti energetiky a rozvoje vodíkových technologií uzavřely Moravskoslezský a Košický samosprávny kraj. Spolupráce bude spočívat ve vzájemném předávání zkušeností i ve snaze společnými silami zajistit evropské zdroje na financování společných projektů.

Memorandum o spolupráci podepsali 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jakub Unucka a predseda Košického samosprávneho kraje Rastislav Trnka.

Oba kraje mají totožnou inovační infrastrukturu v oblasti vodíku. V Moravskoslezském kraji je Centrum environmentálních a energetických technologií, v Košickém kraji bylo založeno Centrum výzkumu vodíkových technologií. Moravskoslezský i Košický kraj mají vytipované konkrétní projekty na zavádění vodíkových technologií hlavně v dopravě.

Kromě vodíkových technologií budou oba kraje na základě uzavřeného memoranda spolupracovat i při přípravách na realizaci malých modulárních reaktorů. Moravskoslezský kraj i Košický samosprávny kraj plánují také projekty na hloubkové geotermální vrty, mohou tedy v budoucnu také sdílet zkušenosti z aplikace geotermální energie.