MMR: Hasiči dostanou z IROP více než 3,4 miliardy korun

| autor: MMR0

MMR: Hasiči dostanou z IROP více než 3,4 miliardy korun

„Na celý integrovaný záchranný systém (IZS), který zahrnuje nejen hasiče, ale také policisty a záchranáře, byly z IROP vyčleněny více než čtyři miliardy korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR). Evropské peníze přispívají k lepšímu vybavení, modernizaci a vůbec celkové připravenosti základních složek IZS,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Z celkové částky bylo přiděleno celkem 3,420 miliardy korun na 247 projektů zaměřených na podporu Hasičského záchranného sboru ČR a jednotek sboru dobrovolných hasičů prostřednictvím tří hlavních aktivit.

169 projektů za 1,489 miliardy korun je zaměřeno na pořízení požární specializované techniky a vybavení. Pořizují se hlavně cisternové automobilové stříkačky pro velkoobjemové hašení.

Další část financí byla vyčleněna na modernizaci požárních stanic a zbrojnic, kdy bylo podpořeno 74 projektů za 1,506 miliardy korun.

Třetí podporovanou aktivitou je modernizace školicích a vzdělávacích středisek, kde jsou podpořeny čtyři projekty za bezmála 425 milionů korun.

Příkladem úspěšného příjemce je Městys Mlázovice, který získal z IROP prostředky na rekonstrukci požární zbrojnice za 6,5 milionů korun a pořízení velkokapacitní požární cisterny za dalších 6,2 milionů korun. Dále ve výzvě komunitně vedeného místního rozvoje realizují projekt na pořízení dopravního automobilu pro evakuaci a nouzové zásobování obyvatel obcí.

„Pokud si chce obec zachovat akceschopné hasiče, musí je vybavit odpovídající technikou, která jim efektivně pomůže likvidovat mimořádné události. Proto zastupitelé rádi využili jedinečnou a dost možná jedinou šanci, kdy obec s šesti sty obyvateli mohla žádat o významnou dotaci jak na novou hasičskou techniku, tak i na rekonstrukci hasičské zbrojnice. Poprvé za 114 let existence hasičského sboru v Mlázovicích jsme získali  zcela nové zásahové vozidlo. Také hasičská zbrojnice z roku 1964, která byla v havarijním stavu, je díky podpoře z IROP připravena pro krizové situace,“ uvedl starosta Mlázovic Tomáš Komárek.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Nadace partnerství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.