Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Ministerstvo zemědělství posílí soběstačnost i zpracování potravin

| zdroj: MZe ČR0

Ministerstvo zemědělství posílí soběstačnost i zpracování potravin
zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay

„Chceme více posílit programy zaměřené na zpracování potravin a zvýšení soběstačnosti, část půjde také na zlepšení životních podmínek v chovu hospodářských zvířat. Peníze jsme přesunuli z vnitřních úspor Ministerstva. V současnosti také připravujeme pravidla pro nové kolo Programu rozvoje venkova, na který nám vláda schválila 3,3 miliardy korun. Chceme je představit zhruba do dvou týdnů, aby pomoc zemědělcům byla rychlá,“ řekl ministr zemědělství Miroslav Toman.

Vládou schválená částka ve výši 3,8 miliardy Kč byla pro rok 2020 navýšena z resortních vnitřních úspor MZe o dalších 600 milionů Kč. Celková výše národních zemědělských dotací se tak dostane na úroveň loňského roku. Posíleny budou programy na podporu zpracování zemědělských produktů a zvyšování konkurenceschopnosti potravinářského průmyslu, zlepšení životních podmínek v chovu hospodářských zvířat, nákazový fond a také podpora na účast producentů a zpracovatelů zemědělských produktů v režimech jakosti Q CZ.

Podrobné zásady jsou zveřejněny na webu Ministerstva zemědělství zde. Tabulka s rozdělením původní částky dle jednotlivých programů a další informace jsou zveřejněny v tiskové zprávě zde.

Foto: ilustrační/ Pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ