Město může uzavřít dodatek k vodárenské provozní smlouvě

| zdroj: Jihlava0

Město může uzavřít dodatek k vodárenské provozní smlouvě

Zastupitelé města na svém březnovém jednání schválili dohodu mezi statutárním městem Jihlavou a Vodárenskou akciovou společností (dále VAS). Dodatek upravuje vzájemná práva a povinnosti v souvislosti se zajištěním kvalitního, plynulého a bezpečného provozování infrastruktury vodovodů a kanalizací města Jihlavy a Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko (dále SVAK).

V minulém roce byla část vodohospodářského majetku ve veřejné službě pod společností založenou městem Jihlavské vodovody a kanalizace (JVAK). Veřejná služba městské společnosti však na začátku tohoto roku skončila, a tak se daná část opět vrátila pod provoz VAS.

Obyvatelům, kteří využívají vodu z této části vodohospodářské infrastruktury se tak za jeden rok dvakrát změnil dodavatel. Nekomfortní situaci se město rozhodlo řešit a intenzivně hledá smírné řešení sporu.

„Dohoda je zdárným výsledkem smírného pokračování tohoto zbytečně vleklého sporu. Díky dohodě město dosáhne i na dotaci, která podpoří vyčištění vodních toků, takže se Jihlava začne konečně rozvíjet tím správným směrem. Městu bude navíc po dobu trvání dohody hrazeno nájemné za provozování části infrastruktury, tedy se i přes mnohá opoziční prohlášení město nikomu zdarma nepodvoluje, jen je schopné o věcech diskutoval a hledat lukrativní řešení,“ uvedla primátorka města Karolína Koubová.

Foto: ilustrační/ Pixabay