Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Město může uzavřít dodatek k vodárenské provozní smlouvě

| zdroj: Jihlava0

Město může uzavřít dodatek k vodárenské provozní smlouvě

Zastupitelé města na svém březnovém jednání schválili dohodu mezi statutárním městem Jihlavou a Vodárenskou akciovou společností (dále VAS). Dodatek upravuje vzájemná práva a povinnosti v souvislosti se zajištěním kvalitního, plynulého a bezpečného provozování infrastruktury vodovodů a kanalizací města Jihlavy a Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko (dále SVAK).

V minulém roce byla část vodohospodářského majetku ve veřejné službě pod společností založenou městem Jihlavské vodovody a kanalizace (JVAK). Veřejná služba městské společnosti však na začátku tohoto roku skončila, a tak se daná část opět vrátila pod provoz VAS.

Obyvatelům, kteří využívají vodu z této části vodohospodářské infrastruktury se tak za jeden rok dvakrát změnil dodavatel. Nekomfortní situaci se město rozhodlo řešit a intenzivně hledá smírné řešení sporu.

„Dohoda je zdárným výsledkem smírného pokračování tohoto zbytečně vleklého sporu. Díky dohodě město dosáhne i na dotaci, která podpoří vyčištění vodních toků, takže se Jihlava začne konečně rozvíjet tím správným směrem. Městu bude navíc po dobu trvání dohody hrazeno nájemné za provozování části infrastruktury, tedy se i přes mnohá opoziční prohlášení město nikomu zdarma nepodvoluje, jen je schopné o věcech diskutoval a hledat lukrativní řešení,“ uvedla primátorka města Karolína Koubová.

Foto: ilustrační/ Pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ