Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Město může uzavřít dodatek k vodárenské provozní smlouvě

| zdroj: Jihlava0

Město může uzavřít dodatek k vodárenské provozní smlouvě

Zastupitelé města na svém březnovém jednání schválili dohodu mezi statutárním městem Jihlavou a Vodárenskou akciovou společností (dále VAS). Dodatek upravuje vzájemná práva a povinnosti v souvislosti se zajištěním kvalitního, plynulého a bezpečného provozování infrastruktury vodovodů a kanalizací města Jihlavy a Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko (dále SVAK).

V minulém roce byla část vodohospodářského majetku ve veřejné službě pod společností založenou městem Jihlavské vodovody a kanalizace (JVAK). Veřejná služba městské společnosti však na začátku tohoto roku skončila, a tak se daná část opět vrátila pod provoz VAS.

Obyvatelům, kteří využívají vodu z této části vodohospodářské infrastruktury se tak za jeden rok dvakrát změnil dodavatel. Nekomfortní situaci se město rozhodlo řešit a intenzivně hledá smírné řešení sporu.

„Dohoda je zdárným výsledkem smírného pokračování tohoto zbytečně vleklého sporu. Díky dohodě město dosáhne i na dotaci, která podpoří vyčištění vodních toků, takže se Jihlava začne konečně rozvíjet tím správným směrem. Městu bude navíc po dobu trvání dohody hrazeno nájemné za provozování části infrastruktury, tedy se i přes mnohá opoziční prohlášení město nikomu zdarma nepodvoluje, jen je schopné o věcech diskutoval a hledat lukrativní řešení,“ uvedla primátorka města Karolína Koubová.

Foto: ilustrační/ Pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema