Lhůta pro příjem žádostí do výzvy Demonstrativní aplikace ekosystému sítí 5G pro chytrá města, obce a regiony se prodlužuje

| zdroj: MMR0

33652088128_8f3710cd9c_c
zdroj: flickr.com

Ministerstvo pro místní rozvoj prodloužilo lhůtu pro příjem žádostí o podporu z 2. výzvy Demonstrativní aplikace ekosystému sítí 5G pro chytrá města, obce a regiony až do 14. února 2024. Resort chce žadatelům umožnit podávat kvalitně připravené projektové záměry. Další prodloužení lhůty se nepředpokládá.

Výzva „Demonstrativní aplikace ekosystému sítí 5G pro chytrá města, obce a regiony” se zaměřuje na podporu vývoje a zavádění aplikací sítí 5G. Podporovány budou aktivity zejména v oblastech bezpečnosti veřejných prostranství, městské mobility, elektronického zdravotnictví a vzdělávání. Mezi oprávněné žadatele patří především územně samosprávné celky, veřejné orgány, veřejnoprávní a soukromé subjekty působící v podporovaných oblastech. Z Národního plánu obnovy na to MMR vyčlenilo 610 milionů korun.

Detailní informace a dokumentaci k vyhlášené výzvě naleznete na webových stránkách MMR.