Krajský KNIHOpoint potěší čtenáře a pomůže dobré věci

| zdroj: Zlínský kraj0

zdroj: Zlínský kraj

V sídle Krajského úřadu Zlínského kraje, Baťově mrakodrapu, vznikl krajský KNIHOpoint. Lidé mohou do jeho polic odkládat knihy, pro které se v jejich nejbližším okolí už nenajde čtenář, zároveň si mohou vybrat z děl, které sem daroval někdo jiný a odnést si ho domů. KNIHOpoint zájemci najdou v 16. patře, kde se nachází také kavárna a vstup na vyhlídkovou terasu.

Knihotrh na pomoc rodinám v krizi

Zlínský kraj současně s představením KHIHOpointu vyhlašuje sbírku knih pro zlínské Poradenské a krizové centrum. Knihy darované do 15. září centrum nabídne za symbolickou částku ve svém stánku na Dni Zlínského kraje v sobotu 23. září. Celý výtěžek z prodeje půjde na podporu činnosti této organizace, která pomáhá lidem v náročných životních situacích po celém Zlínském kraji.

„Vybrané peníze pomohou s financováním projektu na podporu duševního zdraví. Díky němu budou rodiny od začátku vzniku duševních obtíží a nabourání svého běžného chodu moci získat v místě bydliště praktickou, včasnou podporu, včetně porady psychologa. Akce bude mít současně i velký osvětový rozměr – nebát se říct si o pomoc,“ říká statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, do jejíž působnosti spadá sociální oblast.

Knihotrh není první akcí Poradenského a krizového centra, která souvisí s knihami a čtením. Od května se mohou návštěvníci knihoven v celém regionu setkat s barevnými záložkami do knih, kde najdou kontakt na tuto organizaci zřizovanou krajem. „Možná se ptáte, co mají knihy společného s duševním zdravím? Čtení knih prokazatelně snižuje stres. Za pouhých šest minut se vám zpomalí tepová frekvence a zmírní svalové napětí. Podle odborníků je čtení v boji se stresem dokonce účinnější než poslech hudby nebo procházky v přírodě,“ dodává náměstkyně Ančincová.