Kraj Vysočina pokračuje v podpoře činnosti MASek

| zdroj: Kraj Vysočina0

zdroj: Kraj Vysočina

Ve venkovském prostoru mají místní akční skupiny, zkráceně MAS, nezastupitelnou roli.

Podporují komunitní život na venkově, aktivně se angažují v oblastech podpory podnikání, podpory zemědělství, lesnictví, potravinářství, životního prostředí, vzdělávání, sociálních služeb, sociálního podnikání, cestovního ruchu, dále podporují místní samosprávy v oblastech dopravy, komunitního života, také podporují školství, kulturní památky, pořádají i společenské a kulturní akce. Jako dlouhodobě preferovaná platforma územní spolupráce ze strany Evropské unie, státu i kraje slouží MAS mimo jiné i k transferu dotací z vybraných operačních programů do regionu. Prostřednictvím komunitně vedeného místního rozvoje se snaží o komplexní zlepšování životních podmínek v rámci své územní působnosti.

Stejně jako v loňském roce se Kraj Vysočina rozhodl podpořit činnost MAS na svém území prostřednictvím finančních darů pro jednotlivé MAS až do souhrnné výše jednoho milionu korun. Jednotlivé dary pro MAS se pohybují mezi 50 a 75 tisíci korunami a MAS je mohou využít na svoje rozvojové a podpůrné aktivity, kterým se v území věnují a které nejsou financovatelné z evropských zdrojů.

„Jsem ráda, že se všemi šestnácti místními akčními skupinami působícími na území Kraje Vysočina jsme navázali dlouholetou funkční spolupráci a i díky krajské finanční podpoře se společně snažíme maximálně využít evropské dotační příležitosti ve prospěch obyvatel našeho kraje,“ zdůraznila náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Hana Hajnová.