Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Kraj Vysočina obnoví během dvou let 600 průkazů energetické náročnosti budov

| zdroj: Kraj Vysočina0

energetická náročnost budov kraj vysočina
zdroj: Kraj Vysočina

Kraj Vysočina musí během následující dvou let vyměnit u většiny objektů ve svém majetku průkazy energetické náročnosti budov. Průkaz platí po dobu 10 let a veřejné instituce mají zákonnou povinnost označit jím vybrané veřejné objekty.

Nejvíce posuzovaných nemovitostí vlastní Kraj Vysočina na Pelhřimovsku. Průkazy s konkrétní informací o energetické náročnosti jsou obvykle dohledatelné u hlavních vchodů do objektů.

Podle informací Vladimíra Novotného, náměstka hejtmana Kraje Vysočina přijde krajský rozpočet pořízení nových Průkazů energetické náročnosti zhruba na tři milióny korun. „Povinnost pořídit toto označení se netýká menších staveb nebo objektů sloužícím k bohoslužbám. Průkaz proto tedy nehledejte v Kapli Panny Marie Bolestné v Kámeně,“ upozorňuje Vladimír Novotný.

Průkaz energetické náročnosti budov musí mít již většina objektů. Obsahuje informace o využitých technických systémech – např. vzduchotechnice, spotřebě tepla na vytápění nebo o využívaném palivu – tzn. přehledně uvádí, kolik energie budova spotřebuje a zařídí ji do třídy energetické náročnosti A u mimořádně úsporných staveb až po G u budov mimořádně nehospodárných. Označení na průkazu se může v čase vlivem stavebních úprav měnit. Jak vysvětluje hlavní energetik Kraje Vysočina Tomáš Havlík u objektů v majetku Kraje Vysočina dochází v posledních letech k realizaci energetických opatření, která vedou k zlepšení jejich energetické náročnosti.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ