Kostelní Lhota na Nymbursku zvítězila v celostátním kole soutěže Vesnice roku 2022

| zdroj: Středočeský kraj0

zdroj: Středočeský kraj

Kostelní Lhota na Nymbursku je nejen Vesnicí roku Středočeského kraje, ale od soboty i Vesnicí roku 2022 v rámci celé České republiky. Vítěze soutěže organizátoři vyhlásili na přehlídce Jarmark venkova v rámci mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů Písní a tanců v Luhačovicích na Zlínsku.

Hodnotící komise vybírala ze 13 finalistů, vítězů krajských kol. U soutěžících obcí hodnotila například společenský život, aktivity obyvatel, podnikání, ale i občanskou vybavenost, úspory energií nebo péči o veřejná prostranství a zeleň. Letošního 26. ročníku soutěže se v celé České republice zúčastnilo 175 obcí. Vítěz a nositel titulu Vesnice roku 2022 získá finanční odměnu v dotaci od ministerstva pro místní rozvoj ve výši až 2,6 milionu korun. Soutěž se koná od roku 1995 a vyhlašují ji Spolek pro obnovu venkova ČR, Svaz měst a obcí ČR a ministerstva pro místní rozvoj a zemědělství.