Jihomoravský kraj se chce připojit k projektu Strategic foresight, výsledkem má být analýza a plánování udržitelného rozvoje kraje

| zdroj: Moravskoslezský kraj0

rain-1563957_640
zdroj: pixabay

Mezinárodní spolupráce, která má vést k výměně zkušeností a získání klíčových znalostí metodologie strategického plánování udržitelného rozvoje. Strategic foresight otevírá jižní Moravě dveře ke znalostem a zkušenostem dalších evropských partnerů a jejich uznávaných odborníků.

Belgie, Francie, Finsko, Katalánsko nebo polské Podkarpatské vojvodství – partnerské subjekty projektu, ke kterému se chce připojit i Jihomoravský kraj. Cílem mezinárodní spolupráce by mělo být sdílení zkušeností v rámci předvídání scénářů strategického rozvoje jednotlivých oblastí s důrazem na udržitelný rozvoj, kvalitu života a zmírnění dopadů klimatických změn.

„Jihomoravský kraj v tuto chvíli zpracovává ‚Klimatický akční plán JMK pro roky 2025–2040‘ – jde o klíčový dokument, kterým chceme co nejvíc zabránit negativním dopadům změny klimatu na obyvatelstvo, naši krajinu a naše zemědělství. Na mezinárodní úrovni se můžeme v mnohém inspirovat a pohled zvenčí nám může v plánování velmi pomoct,“ vysvětluje náměstek hejtmana Jan Zámečník, pověřený oblastí regionálního rozvoje.

Celkové náklady projektu jsou odhadnuty na zhruba 1,2 mil. EUR, náklady Jihomoravského kraje jakožto projektového partnera jsou odhadnuty na max. 250 tis. EUR. Zapojení kraje je pro tuto chvíli v plánu na 4 roky s předpokládaným zahájením v roce 2025 v případě schválení projektu.