Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Jihomoravský kraj naplno rozjel nový dotační program Energion

| zdroj: Jihomoravský kraj0

field-6535598_640
zdroj: pixabay

Jihomoravský kraj naplno rozjel nový dotační program Energion a rozdělil prvních 4,3 milionu korun. Od února běžel příjem žádostí, v uplynulých týdnech ho představil na setkáních se starosty všech okresů a na středečním jednání 27. března krajští radní schválili rozdělení úvodní částky mezi žadatele v rámci prvního kola.

„Celkem máme na Energion vyčleněných 5 milionů. Ty by měly přispět ke snížení rizika energetické chudoby a rozvoji moderního energetického systému na území kraje. Obcím nebo například místním akčním skupinám pomůžou například s energetickými skeny lokalit, analýzami možností rozvoje komunitní energetiky, využitím obnovitelných zdrojů nebo podpoří energetické manažery,“ konstatoval hejtman Jan Grolich.

„V rámci prvního kola uspokojíme celkem 31 žadatelů. Ale možnost požádat si o podporu aktivit na úsporu energií je tu až do 28. června, dokdy se mohou žadatelé o zbylé prostředky ucházet v rámci druhého kola žádostí,“ dodal náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí Lukáš Dubec.

Jak uvedl náměstek hejtmana pro regionální rozvoj Jan Zámečník, žadatelé mohou z tohoto programu získat až 150 tisíc korun. „Největší zájem je o zpracování projektových dokumentací, energetických koncepcí nebo o podporu fungování energetických manažerů,“ dodal náměstek Zámečník.

Přehled podpořených projektů v rámci 1. kola žádostí ZDE.   

Podrobnosti o dotačním programu ZDE.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert