Přehled aktuálních dotačních možností v oblasti energetických úspor a obnovitelných zdrojů energie, představení typů strategických a jiných dokumentů pro přípravu kvalitních projektů obcí a měst, legislativní povinnosti obcí dle zákona č. 406/2000 Sb. nebo příklady dobré praxe řešení v oblasti obnovitelných zdrojů energií, energetické chudoby či revitalizace brownfields, to všechno přinesl svým posluchačům dnešní workshop pořádaný Ústeckým krajem a Energetickým centrem Ústeckého kraje.
„Úspory v oblasti energií za pomoci chytrých investic jsou pro obce a města důležité téma, protože ušetřené finance mohou využít k jiným účelům. Jejich zástupci se mohou obracet na Energetické centrum Ústeckého kraje, kde naleznou podporu ohledně svých záměrů na energetické projekty i poradenství v rovině žádostí o finance z různých zdrojů,“ řekl radní Ústeckého kraje pro oblast finanční Jan Růžička, který workshop zahájil.
V tomto směru se účastníci dozvěděli podrobnosti o možnostech využití zdrojů z Operačního programu Životní prostředí (OPŽP), programu Nová zelená úsporám, Modernizačního fondu a Operačního programu Spravedlivá transformace (OPST), ze kterého Ústecký kraj poskytuje dotace na přípravu projektů. Dále se seznámili s charakterem důležitých dokumentů, jako je místní energetická koncepce, energetický management, energetické audity či projektová dokumentace. Energetické centrum Ústeckého kraje představilo krajský energetický management, budování sítě veřejných energetiků a konkrétní nabídku spolupráce a poradenství pro města a obce v Ústeckém kraji. Workshop doplnily příklady dobré praxe a na jeho závěr proběhla diskuze.
Komentáře