Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Hejtmanka Stráská popřála Jihočeské zoologické zahradě v Hluboké nad Vltavou k 80. výročí

| autor: Jihočeský kraj0

Hejtmanka Stráská popřála Jihočeské zoologické zahradě v Hluboké nad Vltavou k 80. výročí

„Osmdesátka je zralý lidský věk a i tato zoologická zahrada je určitým způsobem zralá, když se podíváme, jak se profilovala během těch posledních let. Vidíme, jak se nám stále mění před očima a je čím dál krásnější. Chtěla bych proto zahradě a všem jejím zaměstnancům v čele s panem ředitelem popřát, aby ten trend, který si tu nastavili, udrželi a aby byla ta naše zoo čím dál hezčí. Zvířátkům pak přeji spokojený domov,“ uvedla Stráská.

Zakladatel Adolf ze Schwarzenbergu s chotí Hildou přijeli historickým vozem

Ředitel zoo Vladimír Pokorný připomněl, že zahrada byla otevřena před 80 lety, tedy 1. května 1939. A patří tudíž k nejstarším zoologickým zahradám v České republice. Zoo vznikla díky nápadu knížete Adolfa ze Schwarzenbergu, majitele panství Hluboká, a jeho choti Hildy. „Zejména během posledních 20 let dostala zoo úplně jiný rozměr, což oceňují hlavně naši návštěvníci. Jim mohu zároveň prozradit, že modernizace zahrady bude pokračovat i nadále, když plánujeme například nový noční pavilon,“ nastínil Pokorný. 

Akce se zúčastnil i starosta Hluboké nad Vltavou Tomáš Jirsa. „Rád bych jménem města poděkoval paní hejtmance a Jihočeskému kraji za to, jak pěkně se o tuto zahradu, která se nachází na našem katastru, starají,“ uvedl Jirsa.

Součástí bohatého kulturního programu pak bylo například i retrospektivní setkání s Adolfem Schwarzenbergem a jeho chotí Hildou, jejichž představitelé sem dorazili historickým vozem Škoda.

Rozloha Jihočeské zoologické zahrady činí 4,5 hektaru a svůj domov zde má zhruba 300 druhů zvířat v celkovém počtu tři tisíce kusů. Ročně sem pravidelně zavítá kolem 250 tisíc návštěvníků.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy