Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Frenštát pod Radhoštěm rozdává kompostéry na bioodpad

| zdroj: Frenštát pod Radhoštěm1

compost-709020_1280
zdroj: pixabay

Občané, kteří se rozhodnou třídit bioodpad, si mohou od středy 12. června vyzvednout v Technických službách města Frenštát pod Radhoštěm zdarma domácí kompostér na zahradní odpad. Kompostéry o objemu 1100 l jim pomohou minimalizovat netříděný odpad v domácnostech.  Rozdáno bude celkem 2000 kusů kompostérů. Město tímto podporuje další snižování množství nevyužitelného komunálního odpadu a zároveň se tím zvýší jeho ekologická využitelnost formou kompostování. Projekt byl finančně podpořen z Operačního fondu Životní prostředí. 

„Technické služby města Frenštát p. R budou vydávat kompostéry občanům města Frenštát pod Radhoštěm v areálu technických služeb. A sice s prodlouženou otevírací dobou každou středu až pátek od 7 do 17 hodin a v sobotu vždy od 7 do 12 hodin až do poloviny září letošního roku.  Jelikož jsou však závozy kompostérů na technické služby plánovány v několika dodávkách v období měsíců červen až srpen, bude aktuální otevírací doba výdejního místa v technických službách ovlivněna aktuální dostupností kompostérů. To znamená, že pokud kompostéry zrovna nebudou skladem, bude výdejní místo uzavřeno. O návozu a dostupnosti kompostérů bude veřejnost průběžně informována prostřednictvím komunikačních kanálů města – rozhlasu, platformy Munipolis a webových stránek a sociálních sítí města a technických služeb. Prvních 500 ks kompostérů bude k dispozici do 12.06.2024,“ vysvětlil Dalibor Střálka, vedoucí Technických služeb města Frenštát pod Radhoštěm.

Město rozdá postupně celkem 2000 ks kompostérů.  Občané přímo na výdejním místě uzavřou smlouvu o výpůjčce a následném darování kompostéru. „Podmínkou je umístit kompostér na parcelu v katastru obce Frenštát pod Radhoštěm, kterou má občan ve vlastnictví nebo v pronájmu. Na jednu parcelu je určen jeden kompostér. Na základě ověřené plné moci může smlouvu podepsat a kompostér převzít i jiná osoba,“ doplnil vedoucí. 

Do kompostérů na bioodpad mohou občané odkládat téměř veškerý organický odpad ze dvora, zahrady i domácnosti. Typickým příkladem jsou tráva, listí seno, káva, čajové sáčky, slupky od ovoce a zeleniny a podobně. 

Pořízení kompostérů na bioodpad podpořil v rámci projektu „Předcházení vzniku odpadů ve Frenštátě pod Radhoštěm“ Operační fond životní prostředí 2021 – 2027.  Celkové výdaje dosáhnou výše přes 10,5 milionů korun. „Projekt kromě pořízení kompostérů obsahuje i další aktivity a bude podpořen neinvestiční dotací v max. výši 85 % celkových skutečně vynaložených uznatelných nákladů, tj. maximálně 8,9 milionů korun,“ uzavřela Lucie Cábová z odboru investic a rozvoje MěÚ Frenštát pod Radhoštěm.

Komentáře

  1. Dragi tražitelji kredita, imate li financijskih poteškoća? Želite li pokrenuti vlastiti posao? Ova kreditna tvrtka osnovana je kao svjetska organizacija za ljudska prava s jedinim ciljem pomaganja siromašnima i ljudima u financijskim poteškoćama. Ponuda zajma za 2024. također je u tijeku. Ako se želite prijaviti za zajam, kontaktirajte ih putem podataka u nastavku: E-pošta: smartloanoffer@gmail.com Ime: Potreban iznos zajma: Trajanje zajma: Broj mobitela: Hvala vam i Bog vas blagoslovio. g. Harry Bryan.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ