Finalisté ankety Strom roku se představují v Urban Centru

| zdroj: Brno.cz0

aktuality.jpg
zdroj: Brno

Dvanáct nejkrásnějších stromů z České republiky se pěkně pohromadě sešlo v prostorách brněnského Urban Centra. Výstavní prostor na Mečové představuje letošní finalisty ankety Strom roku na velkoformátových fotografiích Lucie Mojžíšové.

Do finále každoročně vyhlašované ankety Strom roku se ze 77 kandidátů letos probojovali hned tři zástupci Jihomoravského kraje, jedno želízko v ohni má přímo město Brno. Jde o smrk ztepilý rostoucí na Ramešově. Ten a dalších jedenáct urostlých jedinců zachytila na snímcích profesionální fotografka a architektka Lucie Mojžíšová. Vybrat si mezi nimi svého favorita, kterému dáte v anketě hlas, můžete od 4. do 12. srpna. Samotné hlasování probíhá až do 12. září.

Urban centrum je otevřeno každý všední den od 10 do 12 a od 13 do 18 hodin. Najdete ho na Mečové 5.

Vítězný Strom roku bude vyhlášen 22. září na Hvězdárně a planetáriu Brno stejně jako předchozí leureáti bude reprezentovat Českou republiku v mezinárodním kole ankety Evropský strom roku. „Cílem ankety Strom roku je nejen upozornit na staré a významné stromy, ale také na ty, které ohrožuje lidská činnost či zdravotní stav. Tyto stromy potřebují nejen péči, ale i pozornost,“ podotkla na závěr koordinátorka ankety Strom roku Silvie Zeinerová Sanža z Nadace Partnerství.